MAC OS - dlaczego Apple nie chce go na zwykłych komputerach?


(słabeusz) #1

Dlaczego Apple nie kwapi się wydać Mac OS na zwykłe komputery? Przecież system na pewno szybko zyskiwałby użytkowników i na pewno zarabialiby sporo pieniędzy na tym.

Albo dlaczego chociaż nie mogą zrobić znacznej obniżki cen własnych komputerów, tylko trzeba płacić minimum 5k? Przecież za 5k można zrobić znacznie lepszą konfigurację.


(Maciejboss) #2

możesz zobaczyć że te komputery Apple to już praktycznie normalne komputery bo procesory intela tam są wbudowane,system Mac OS mozna zainstalować na normalnym kompie bo był poradnik tylko Apple nie wyda oficjalnej wersji bo wtedy nikt by nie przepłacał za komputer 2 razy


(Cedar) #3

Przykładowo:

  • System MacOS w porównaniu do Windy jest stosunkowo tani, Apple zarabia na (stosunkowo drogim) sprzęcie - wypuszczą system na "normalnego" PC- skończy się sprzedaż sprzętu Apple

  • łatwiej dopracować system do różnych kilkudziesięciu niż do tysięcy przeróżnych podzespołów gdzie trzeba dogadać się z wieloma producentami sprzętu aby udostępnili jego specyfikacje.


(Arek F.) #4

I straciłby wiele na sprzęcie.

Ale po co, jak za aktualne ceny sprzedaje się dobrze? :slight_smile:

Ponadto, Mac OS X jest dostosowywany do kilkunastu modeli sprzętu. Dzięki temu działa całkiem sprawnie. Wprowadzenie go na rynek PC z taką różnorodnością sprzętu, byłoby trudne, albo niemożliwe. A na pewno, nie działało by tak dobrze, by zadowoliło Apple.


(system) #5

Noo własnie zapewniam cie ze na tym słabszym sprzęcie OS X chodzi tak samo sprawnie (o ile nie lepiej..) jak Windows na wiele lepszej konfiguracji... W tym właśnie rzecz że Apple do sprawnego działania nie potrzebuje gigabajtów ramu, super karty graficznej itd...Poprotu to dopracowany system a za dobrą, dopracowaną rzecz się słono płaci (tak zawsze było, jest i będzie...)