Mac OS X 10.5.8 aktualizacja

Witam. Posiadam iMac z systemem Mac OS X 10.5.8 jaką, najbardziej aktualną wersje systemu mogę zainstalować ? Oczywiście bez kupowania nowego systemu ?

za darmo do żadnego nie możesz , chyba masz leoparda ? ja mam snow leoparda 10.6.8 najnowsza , później jest tylko (jak na razie) lion 10.7 , będzie problem do liona bo nie sprzedają na dvd tylko upgrade (software) , a ty potrzebujesz dvd żeby zainstalować liona na czysto i później przenieść swoje preferencje z leoparda na liona , zostaje tylko snow leopard na dvd można kupić , ja na razie wsztrzymuje się ze lionem , czekam aż “dojrzeje” , są problemy z niektórmi “rzeczami” , bez kupowania żadnego , tylko aktualizacje

ps

do liona tylko ze snow leoparda można migrować

oki bardzo dziękuje. Jak można sprawdzić czy moja wersja to Leopard ? Bo przyznaje ze jestem początkującym użytkownikiem Mac. Jak Klikam w jabłuszko a następnie “Ten Macintosh” to poza wersją nic nie pisze.

Przecież można kupić instalkę Liona na USB.

na stronie apple jest to wyjaśnione co i jak , z grubsza wygląda to tak , w systemie nie wiem czy są takie informacje , póki co też się jeszcze uczę po 10 latach windy

http://support.apple.com/kb/ht1633

Mac OS X v10.6.3 Install DVD Build 10D575

Mac OS X v10.6 Snow Leopard Install DVD Build 10A432, build 10A433 for Server

ty masz 10.5.8 czyli jakaś aktualizacja pomiędzy leopardem a snowem

Mac OS X v10.5.6 Install DVD Build 9G66

Mac OS X v10.5.4 Install DVD Build 9E25

Mac OS X v10.5 Leopard Install DVD Build 9A581

“Przecież można kupić instalkę Liona na USB.” no tak ale woocash-gdansk chciał za darmo , takto nie ma