MAC OS X a PC

Czy system Apple’a będzie działał na zwykłym PC?

Działać może i tak. Ale licencja apple na to nie pozwala.

jak chciałbyś kupić pc na którym bez problemów zainstalujesz maćka: http://store.psystar.com/ ;]

Produkcja psystara jest taka sama jak mac na pc w domowym zaciszu. Sam miałem styczność z makiem i jakbym miał hajs na iMaca to bym kupi bez wahania…

do poczytania w calach edukacyjnych

http://osx86.pl/

Maca można zainstalować na zwykłym pc ;] mam nawet screeny uruchomionego instalatora z 10.4 na blogu ;] miałem tą wersję kiedyś zainstalowaną… ale nie jest to legalna sprawa… aby w ogóle zbootował trzeba zmienić obraz… można to zrobić na linuxie lub macu :slight_smile: ale nie powiem jak bo regulamin forum… łatwo samemu dojść ;] łatwo też znaleźć wersję na pc bez zabawy ;p z jądrem już jest nieco inaczej… trzeba coś tam jeszcze zmienić… mi po aktualizacji do najświeższego jajka mac nie ruszył… ogólnie nie interesowałem się tematem zanatto ;] zainstalowałem z ciekawości i przyznam że 10.4 chodził bardzo szybko i nie męczył komputera ale i nie wszystko działało… nie było 3d w i dźwięku na jednym kanale ale… w każdym razie da sie maca obecnie postawić na pc ale nielegalnie ;/ swoją drogą to nielegalne i monopolistyczne jest chamstwo tej korporacji która wymusza kupno sprzętu pod swój soft…

Na netbooku msi można legalnie zainstalować mac os, a w pozostałych przypadkach instalacja na pc jest piractwem.

Mój kolega zainstalował MAC OS X i jakoś działa. Ale strasznie zamula sprzęt a tak w ogóle ten system jest przystosowany do innych maszyn

Mac OSX sprawuje się dobrze tylko na applowskich konfiguracjach… gdyby go instalować na takim ogromie konfiguracji jakie daje normalny PC stracił by swój urok i elitarność = apple straciło by niezłe źródło dochodów :wink:

Plichu , nieprawda ;] leopard na współczesnym sprzęcie chodzi jak marzenie ;]

Oj nie dam sobie głowy uciąć że na każdej “współczesnej” konfiguracji leopard będzie chodził tak samo (czyt. jak marzenie) jak na sprzęcie a raczej konfiguracji od appla.

A czy ‘applowski’ sprzęt to nie normalny Pc? pomyśl logicznie, od wprowadzenia w system (10.4 i 10.5) wsparcia dla Intel, Komputery apple to to samo co Pc tylko że z innymi firmware i EFI. Dlatego można też go zainstalować na Pc.

Co do działania tego systemu, to Intel Core2Duo 2.0 Ghz i w górę i 1GB ramu i system działa jak odciążony XP, nie mówiąc że bajery ma lepsze niż Vista.

Dodam że apple jeszcze bardziej stara się przyspieszyć ten system i całkowicie zmienić architekturę systemu na x86, to oznacza że 10.6 (snow) będzie demonem stabilności i szybkości.

Do tych u góry: Proszę was, jeśli nie macie wystarczająco wiedzy w tym temacie to nie bierzcie w nim głosu, bo sami się ośmieszacie.

@Feelek

Miałem raczej na myśli różnorodność sprzętu jaki jest dostępny w sprzedaży względem tego sprzętu znajdującego się w konfiguracjach applowskich. Innymi słowy mam na mysli że Apple dostarcza sterowniki pod max osx głownie do sprzętu sygnowanego swoim logiem w swoich konfiguracjach i na zwykłym PC (składaku) z choć odrobinę egzotyczną specyfikacją mogą być ładne fiołki bo sterowników brak.

BTW:

To że maci na intelach są to wiem :wink:

wystarczy dograć *.kext i już sprzęt działa :slight_smile:

Taak, w każdym wypadku?

jeśli znajdziesz odpowiedni *.kext to będzie działać.