MAC OS X a PC

(Schonbrunner) #1

Czy system Apple'a będzie działał na zwykłym PC?

(Feelek3) #2

Działać może i tak. Ale licencja apple na to nie pozwala.

(Morietto) #3

jak chciałbyś kupić pc na którym bez problemów zainstalujesz maćka: http://store.psystar.com/ ;]

(Kozza) #4

Produkcja psystara jest taka sama jak mac na pc w domowym zaciszu. Sam miałem styczność z makiem i jakbym miał hajs na iMaca to bym kupi bez wahania...

do poczytania w calach edukacyjnych

http://osx86.pl/

(Morietto) #5

Maca można zainstalować na zwykłym pc ;] mam nawet screeny uruchomionego instalatora z 10.4 na blogu ;] miałem tą wersję kiedyś zainstalowaną.. ale nie jest to legalna sprawa.. aby w ogóle zbootował trzeba zmienić obraz... można to zrobić na linuxie lub macu :slight_smile: ale nie powiem jak bo regulamin forum.. łatwo samemu dojść ;] łatwo też znaleźć wersję na pc bez zabawy ;p z jądrem już jest nieco inaczej.. trzeba coś tam jeszcze zmienić.. mi po aktualizacji do najświeższego jajka mac nie ruszył.. ogólnie nie interesowałem się tematem zanatto ;] zainstalowałem z ciekawości i przyznam że 10.4 chodził bardzo szybko i nie męczył komputera ale i nie wszystko działało.. nie było 3d w i dźwięku na jednym kanale ale... w każdym razie da sie maca obecnie postawić na pc ale nielegalnie ;/ swoją drogą to nielegalne i monopolistyczne jest chamstwo tej korporacji która wymusza kupno sprzętu pod swój soft...

(mati75) #6

Na netbooku msi można legalnie zainstalować mac os, a w pozostałych przypadkach instalacja na pc jest piractwem.

(Macieke11) #7

Mój kolega zainstalował MAC OS X i jakoś działa. Ale strasznie zamula sprzęt a tak w ogóle ten system jest przystosowany do innych maszyn

(Soren) #8

Mac OSX sprawuje się dobrze tylko na applowskich konfiguracjach... gdyby go instalować na takim ogromie konfiguracji jakie daje normalny PC stracił by swój urok i elitarność = apple straciło by niezłe źródło dochodów :wink:

(Morietto) #9

Plichu , nieprawda ;] leopard na współczesnym sprzęcie chodzi jak marzenie ;]

(Soren) #10

Oj nie dam sobie głowy uciąć że na każdej "współczesnej" konfiguracji leopard będzie chodził tak samo (czyt. jak marzenie) jak na sprzęcie a raczej konfiguracji od appla.

(Feelek3) #11

A czy 'applowski' sprzęt to nie normalny Pc? pomyśl logicznie, od wprowadzenia w system (10.4 i 10.5) wsparcia dla Intel, Komputery apple to to samo co Pc tylko że z innymi firmware i EFI. Dlatego można też go zainstalować na Pc.

Co do działania tego systemu, to Intel Core2Duo 2.0 Ghz i w górę i 1GB ramu i system działa jak odciążony XP, nie mówiąc że bajery ma lepsze niż Vista.

Dodam że apple jeszcze bardziej stara się przyspieszyć ten system i całkowicie zmienić architekturę systemu na x86, to oznacza że 10.6 (snow) będzie demonem stabilności i szybkości.

Do tych u góry: Proszę was, jeśli nie macie wystarczająco wiedzy w tym temacie to nie bierzcie w nim głosu, bo sami się ośmieszacie.

(Soren) #12

@Feelek

Miałem raczej na myśli różnorodność sprzętu jaki jest dostępny w sprzedaży względem tego sprzętu znajdującego się w konfiguracjach applowskich. Innymi słowy mam na mysli że Apple dostarcza sterowniki pod max osx głownie do sprzętu sygnowanego swoim logiem w swoich konfiguracjach i na zwykłym PC (składaku) z choć odrobinę egzotyczną specyfikacją mogą być ładne fiołki bo sterowników brak.

BTW:

To że maci na intelach są to wiem :wink:

(Feelek3) #13

wystarczy dograć *.kext i już sprzęt działa :slight_smile:

(matiit) #14

Taak, w każdym wypadku?

(Feelek3) #15

jeśli znajdziesz odpowiedni *.kext to będzie działać.