MAC OS X, czy Windows 7?

Witam,

Chciałbym zasięgnąć porady uzytkowników zaznajomionych z tematem i dowiedzieć się który system polecacie:

MAC OS X

czy

Windows 7 na Sony Vaio serii F?

Proszę o pozytywne i negatywne aspekty obu komputerów.

P.S. Domyślam się, że temat wałkowany dość często, ale będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi :slight_smile:

Na tym komputerze nie możesz zgodnie z licencją Apple zainstalować MacOS. System apple możesz instalować tylko na sprzęcie Apple.

Do tego MacOS nie jest przeznaczony do instalacji na tym sprzęcie i instalacja taka może być niemożliwa lub bardzo trudna.

A tak przepraszam nie wyraziłem się poprawnie :oops:

Chodził mi o:

MAC OS X na MacBooku Pro

czy

Windows 7 na Vaio serii F?

Vaio serii F mają ciekawsze parametry jednak ja osobiście wybrałbym MACa. Dlaczego? Podoba mi się ten system. Może inaczej. Wybrałbym ten komputer gdybym miał nadto pieniędzy.

W przeciwnym wypadku wybrałbym Vaio z prostego powodu - lepsza konfiguracja (mam na myśli Sony VAIO VPC-F13Z1E vs 15-inch: 2.66GHz).

Pytanie tylko po co chcesz kupić system z którym nigdy nie miałeś styczności (przynajmniej tak wnioskuję z Twojego pytania, bo gdybyś korzystał to zapewne wyrobiłbyś sobie na ich temat opinię)

Słusznie wnioskujesz, nie miałem styczności z nim.

Ale siedzę na Windowsie już 9 lat, i ‘przejadł’ mnie się ten system. Chcę poznać Mac-a, wiele osób go poleca. Poza tym zbliża się Mikołaj, i rodzice zaproponowali mi taki wybór.

Czyli pytanie VAIO czy Mac? F13Z ma jeden z najlepszych ekranów jaki spotkasz w notebooku. Do tego parametry o których możesz pomarzyć w Mac’u i nagrywarka BluRay, któej Mac nie ma i mieć nie będzie. Soft masz praktycznie taki sam bo Picture Motion Browser na VAIO to iPhoto + iMovie z Apple’a.

Po 9 latach na Windowsie MacOS będzie mało intuicyjny dla Ciebie, podobnie jak Windows będzie trudny dla kogoś wychowanego na “jabłkach”.

Mac jest teraz modny, ale jakoś mnie nie urzekł. Z resztą wiesz jak to jest z modą: przychodzi i odchodzi. A VAIO jest eleganckie i bardzo prestiżowe. Elegancja jest ponadczasowa

@mikemlyniu

Mam Vaio i nie polecam, słaba konstrukcja, delikatny komputerek na biurko i nic więcej… strach go do plecaka włożyć :-x

Co do systemu … mam iMaca wiec system, (to samo, co na MacBooku) …jak ktoś lubi prostotę w działaniu znajdzie ja w maku, ale jeżeli cenisz parametry samej maszyny (laptopa), weź Sony, bo znacznie bardziej zaawansowany, niż mak… co do prestiżu Sony …może pozostawię to bez komentarza :stuck_out_tongue:

Jaki masz model VAIO?