Mac Os X - kilka pytań

Z góry przepraszam bo wiem, że to zapewne banalne pytania dla was ale chciałbym się czegoś dowiedzieć o Mas Os X.

Wiem, że to jest system operacyjny.

Czy to jest coś takiego jak np. Linux?

Skąd można go pobrać?

Czy można mieć windowsa i Mac Os X, czy jest on tylko na specjalne komputery?

Z góry dzięki za odpowiedź

Mac OS X to system operacyjny, taki jak np. Windows czy Linuks. Z tym ostatnim ma sporo wspólnego, bo jest oparty na jądrze i wielu rozwiązaniach rodem z którejś tam dystrybucji (czy raczej wersji) Linuksa. Pobrać go z internetu, o ile mi wiadomo raczej nie można (pomijam nielegalne źródła typu p2p) - jest dostępny w zasadzie tylko z koputerami sprzedawanymi przez firmę Apple. Teoretycznie, ostatnią wersję Mac OSa można zainstalować na komputerze z procesorem klasy x86, czyli tzw. PC ale to w dalszym ciągu raczej sport dla maniaków :slight_smile: .

I jeszcze lineczki z podstawowymi informacjami -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X

http://www.apple.com.pl/macosx/

no niedługo w mojej szkole ma powstac pracowania z takimi komputerami i skożystam z tego bo jestem w technikum informatycznym

Mac os x’a nie można legalnie zainstalować na pc. Ale odwrotnie czyli windowsa na mac’u już tak.

bzdura, była wersja developerska dołączana do komputerów Apple która umożliwiała instalację na x86

Mac OS X, oparty jest na zupełnie innym jądrze (mach), na tym samym co systemy BSD. Dodatkowo nie wywodzi się on z żadnej dystrybucji Linuksa, a z Uniksa.

Sama instalacja jest możliwa, ale zdaje się, że licencja na to nie zezwala.

bionicman to oczym mówie, to była wersja dla developerów kupujących komputer Apple, oczywiście z Mac OS X, do którego była dołanczana dodatkowa wersja Mac OS X, wszystko było sprzedawane przez Apple, więc raczej zgodnie z licencją (faktycznie sama instalacja na x86 ma jakieś zatargi z licencją z tego co widzę). Dawno temu wrzucałem linka na tym forum z tym związanego, ale teraz nie jestem w stanie tego znaleźć ;/

Mac os x masz jak se kupisz komputer APPLE