Mac os X na starym laptopie Aristo

Witam posiadam laptopa Aristo 2500 z biosem Phoenix, słyszałem, że wraz z tym BIOSem można odpalić Mac OSa. Jest to laptop leciwy o małych parametrach, ale całkowicie sprawnym, czy dało by się na nie go jakiegoś starego maca wgrać, a jeśli jak to jaką wersję maca i jak

 

Dokładniejsza specyfikacja:

Laptop: Aristo 2500 Model P220S

Płyta główna: Clevo Model M22ES Rev. A

Chipset: Sis 650

Southbridge: Sis 2 PC Bridge Rev.01 (Tej 2 nie jestem pewien do końca)

Grphic: Intel    AGP version 2.0

Ile masz dokładnie RAMu? Fabryczne 256, czy dokładałeś? Nawet jakbyś dał maksymalne 1GB, to na OS X troszkę za mało. Polecam na tego laptopa jakąś lekką dystrybucję Linuxa, na przykład Lubuntu lub Xubuntu.

Fabrycznie 256 nic nie dokładałem

Nie zależy mi na najnowsszym mac osie tylko na jakiejś starszej wersji, ten laptop raczej do pracy się nie nadaje zbytnio jak na dzisiejsze czasy, ale hobbistycznie wgrałbym co innego iż windows i linux

Nie ma sensu instalować wersji starszej niż 10.6 bo większość programów wymaga 10.6+ np chrome albo firefox.

Wersja 10.5 wymaga min 1GB ramu

Jak na takiego lapka to może pujdzie 10.4 Tiger ale musisz szukać starszych wersji programów albo szukać jeszcze kompatybilnych z 10.4.

Jeśli wybierzesz 10.4 polecam dystrybucję JaS 10.4 poszukaj w sklepach firmy torrent.

Instalacja jest bardzo prosta jedyne co to musisz wiedzieć co zaznaczyć podczas instalacji.

Obawiam się, że z lapka o takich parametrach niewiele już będzie. Chyba lepiej kupić na Allegro jakiegoś starszego powerbooka a raczej Macbooka Pro sprzed kilku lat (wtedy były jeszcze z napędem DVD). Na tym Aristo to może pójdzie jakiś lekki Linux, ledwo pójdzie Android (z Androidem na starym PC jest problem ze sterownikami, eimi opisał na swoim blogu temat instalacji Androida na przykładzie netbooka nowszego od tego Aristo i nie zachęcił do tego). Z OS X na PC ogólnie nie jest łatwo i na Aristo sprzed lat łatwo tym bardziej nie będzie. Polecam więc starego Aristo zutylizowac i kupić jakiegoś Macbooka sprzed kilku lat (na Allegro można znaleźć trochę starych Macbooków Pro do 1000 zł, bo pewnie takim byś się interesował). Efekty będą na pewno lepsze, niż instalacja OS X w starym Aristo.