Mac vs pc vs laptop

Witajcie , na sam początek chcę poinformować to nie jest typowy temat Mac vs Pc a coś bardziej złożonego. Zastanawiam się nad kupnem IMaca , Imac mini , pc lub laptopa , moim problemem jest to ,że średnio raz na rok zmieniam miejsce zamieszkania ( i nie mówię tutaj o zmianie mieszkania w jakimś mieście a zmiana kraju) , zastanawiam się nad trwałością Imaca w paczkach :confused: nigdy nie dotykałem tego sprzętu a zastanawia mnie czy przy kurierskich zapędach po jednej przeprowadzce nie zastanę Imaca z pobitym ekranem :confused: ( a miałem już taki problem z monitorem , później oczywiście miesiące walki) , chciałem zapytać , czy bezpiecznie można przesyłać dobrze zabezpieczoną paczką czy jest to dość delikatny sprzęt ? Przy kupnie Imac mini nie miałbym tego problemu przy rozwaleniu monitora lecę kupuję nowy i nie boli to aż tak bardzo a przy okazji nie stoję w miejscu bez komputera.

  1. Nie jestem specem od monitorów , zawsze polegałem na kimś (mam znajomego który się tym zajmował , ale w tym momencie wypadł z rynku i nie jest w temacie już 3 lata) w tym wypadku mam problem i brak mi porównania , czy Monitory Apple są naprawdę tak dobre jak się mówi czy można za niższą cenę znaleźć coś tańszego w porównywalnej jakości (przy połączeniu Imac mini + monitor) . Imac mini niweluje moje problemy z przesyłką , ale przy naprawdę dobrej jakości mogę się przemęczyć i zaryzykować .

3.Czy jest może jakiś Nettop który dorównywałby do pc a jednocześnie byłby tańszy od Mac mini ? ewentualnie czy warto kupować laptopa do 4 tyś i do tego 2x monitor (zaznaczając że montuje filmy , retuszuje zdjęcia i wszystko co robi Adobe)

  1. Największym dylematem jest czy warto wydawać 8 tyś na IMaca/Mac mini czy lepiej zainwestować mniej i kupić sobie pc+monitory , nie ukrywam że zajmuję się kręceniem filmów , montażem , obróbką zdjęć hobbystycznie , lubię to robić i warto zaznaczyć ,że uwielbiam płynną pracę komputera , bez zacięć (stąd pomysł kupna Apple). Zastanawia mnie również trwałość samego systemu Apple , jak wiadomo po 4 latach windows ledwo zipie , a według niektórych opinii produkty Apple możemy kupić raz i będą bez problemu służyć przez 5 lat a Windows po 2 latach pada i trzeba kombinować.

Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam za wszystkie błędy :slight_smile:

Powiem Ci tak, Mam MacBook pro z początku 2008 roku, Komputer przeszedł wiele, Zalanie,kradzież, upadek na beton (skończyło się wymianą matrycy), liczne podróże, pracował w różnych warunkach. Do dziś po wymianie baterii i dysku na SSD śmiga na ElCapitan jak bym go dopiero wyjął z pudełka. Obecnie służy mi do oglądania filmów i przeglądania neta, Do poważniejszych zadań mam MacBook’a pro z 2016 roku i również jestem z niego zadowolony.
Gdzieś w newsach na stronie głównej ktoś opisywał jak to macbook pro zleciał z 4 piętra na kafle. i nawet matryca nie pękła. podsumowując: jako użytkownik iurządzeń jestem zadowolony z ich trwałości i jakości

Od kilku lat pracuję na macach. Najstarszy ma 5 lat. Najmłodszy około pół roku - po dzień dzisiejszy działają bez awarii. Laptop zwiedził ze mną pół świata i pół Azji. Nadal ma się dobrze, również bateria.

W porównaniu do PC - bez porównania jeśli chodzi o jakość i trwałość, jeśli chodzi o system - w zasadzie może ze dwa razy w życiu udało mi się zawiesić komputer (i na ogół była to wina office 365).

Nie ma też problemu z np. corelem (windowsa spokojnie odpalisz na wirtualu pod PD, działa szybciej niż na PC).