MAC watpliwosci

witam czy obowiazkowo przy podanym IP przez dostawce sieci musze klonowac MAC-a

by uzyskac dostep do sieci

Spytaj się o to swojego admina. Jeżeli komputer identyfikowany jest sieci po macu karty to tak.

witam

nie bo na jeden kabel moge podlaczyc na przemian 2 kompy

dowiedzialem sie ze dostawaca posiada zabezpieczenia

i sa jakies programy ktore to omijaja?

Jeżeli nawet są to tutaj się o nich nie dowiesz :x

czy jesli bez problemu na zmine dziala i laptop i stacjonarny komp znaczy ze dostawca identyfikuje mnie po MACU czy nie

Czego nie zapytasz się o to swojego administratora ??

My wróżkami nie jesteśmy, nie wiemy w jaki sposób admin zabezpiecza sieć przed “pajęczarstwem” (czytaj niekontrolowanemu, nielegalnemu korzystaniu z sieci). Czytaj warunki umowy, rozmawiaj z adminem i na pewno dojdziesz do porozumienia. Tym bardziej że coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją że w jednym domu jest kilka komputerów.

skoro mozesz podlaczyc i dziala to w czym problem?

witam w tym ze nie jednoczesnie ale naprzemian albo 1 albo 2 a jak przez routera lacze 2 to wogole nie mam dostepu sieci tylko na routerze pojawiaja sie male pakieciki pobranych i wyslanych danych

jak już tak bardzo chesz mieć neta na 2 kompach to zmien adres MAC na taki sam powinno zadziałać wiem bo kiedyś próbowałem :wink:

Admin nie filtruje po macu, stawiam ze ustawia ttl=1 i tyle. Poszukaj w konfiguacji routera czegos w style “nie zmniejszaj ttl pakietow przechodzacych przez router”. Jesli twoj router tego nie potrfi i to nie będzie w sanie podzielic neta

niestety w ustawieniach kary nie pojawia sie inf o MAC-u

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 11:03

nie mam ustawien w routerze to ustawienia ttl

http://banita.pl/~pysiu/mac/mac.html zobacz jak się zmienia mac