MacBook air 2017 Problem z siecią Wi-Fi 5 Ghz

Witam,

Zwracam się do was z małym problemem. Na wstępie nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje zapytanie.

Mam Internet 300mb który Router jest podłączony pod Acces Point " Tp-link" AP200 parametry ma 2,4ghz 300 a 5ghz do 433 wszystko było by fanie. Po połączeniu z siecią 5Ghz wrzucam zrzut obrazu, Szybkość połączenia w Mac wynosi 11Mb/s w speed tescie pokazuje mi prędkość 280Mbps przy pobieraniu aplikacji z appstore prędkość jest mniejsza. Na innym routerze przy 5Ghz pokazywało mi jako Airport 800 i Mac tez 800.
Chyba że ja czegoś już nie rozumiem. post-194426-0-87468600-1523126861

Ja nie wiem o co konkretnie pytasz.

Pytam o to ze mój Mac po połączeniu z siecią 5ghz wifi tylko uzyskuje w parametrach lacza 11mb/s. Na sieci wifi na 2,4ghz jest 145mb/s a router przy samym komputerze testowany.

Jaką masz odległość od routera? Jakieś ściany pomiędzy? Co do zasady 5GHz oferuje wyższą prędkość ale ma mniejszy zasięg i dużo gorzej przechodzi przez wszelkie przeszkody.
Testowałeś tuż obok routera?

A nie mylisz przypadkiem Mbps i Mb?

I tak w kazdym razie łącze 5ghz wyciaga 433mbps będąc przy samym routerze. A komputer i tak wykrywa 11mb/s wiec i tak spora roznica.

433 Mbps = 54 MB/s - to jest tyle, ile w specyfikacji AP200:
https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-12_AP200.html#specifications

To widze ze rozumiemy sie tylko ze u mnie pokazuje = 11MB/s a w innym Routerze byla wieksza przepustowość łacza.

Jestes kolejnym dowodem, że TP-Link to szrot bo kolejny wątek z problemami, z sprzetem tej firmy.

Jednym słowem śmietnik. Szkoda ze 5ghz oferuja 433mb a moj mac widzi tylko 11mb/s

[quote=“pablosek0, post:10, topic:563954, full:true”]
Jednym słowem śmietnik. Szkoda ze 5ghz oferuja 433mb a moj mac widzi tylko 11mb/s
[/quote]Miałem TP-Link Archer C2 V1.0 i mimo pokazywania w Windowsie połączenia z routerem 320Mbps to predkośc była ledwo 1MB/s. Proponuje Asus RT-AC53 jest w promocji w X-KOM.

Ewt wziasc sprzet do domu, i wysestowac renkojma do 14 dni.

Tyulko uwazaj na obudowę tych urzadzeń bo mają jaką mają i jedna ryska i ci rekojmi nie uznają czy rewz przepisu, że jak dosdtawa do domu kurierem to możesz oddac bez tłumaczenia. Ryska to juz uskzodzenie obudowy i z ryska im tego nikt wiecej nie kupi. To tak ostrzegam :slight_smile: