MacBook Air M1 - Nie masz uprawnień do uruchomienia aplikacji

Witam
Dziś przychodzę z kolejnym dziwactwem. Do tej pory aplikacje z iOS lub iPadOS działały elegancko. Połowa nadal tak działa. Ale zauważyłem, że na przykład Netflix nie da się zainstalować. Podobno deweloper nie wyraził zgody na uruchomienie tej aplikacji na mojej platformie… Ale także już zainstalowane aplikacje typu Twitch i x-kom przestały się uruchamiać podając komunikat jak niżej.:

W informacjach o aplikacji ustawiłem, że każdy ma wszystkie uprawnienia i nadal nic…
Jakieś pomysły?

Dzień dobry

sprawdzałeś : https://support.apple.com/pl-pl/guide/mac-help/mchlp1203/11.0/mac/11.0 ?
https://support.apple.com/pl-pl/guide/mac-help/mchlp1038/mac

Aplikacje, które wspominasz nie są na razie zgodne z macOS 11 i M1 więc nie wiem jak je w ogóle wgrałeś. Ja mam Mac mini z M1 od 29 stycznia i Mac app store ich nie znajduje, a w telefonie iPhone w App Store nie ma przy nich zgodności z M1 i macOS 11.

można wgrać,ale nie uruchomisz miałem tak z moją gierką która na MBP2019 normalnie śmigała i śmiga do dziś (zabieram go żonie na czas grania) ,a już ZONKA dostałem po instalce co normalnie przebiegało i skończyło się tylko na uruchomieniu launchera gry i … lipa-muszę czekać ,aż grę zrobią pod ARM :frowning:

Wydaje mi się, ze apki z iOS.iPadOS muszą się pojawić w Mac App Store i wtedy je wgrywasz i wszystko działa :slight_smile:

Gorzej jak nie ma planów portowania gry na iPhony i tablety. Pewnie podróbka jak nie umie się logować na macierzysty serwer nie będzie zadowalająca.

no w moim przypadku , wiem że trwaja prace nad kompilacją gry pod ARM , więc jeszcze trochę wytrzymam :slight_smile:

Niby tak… Ale działały nirmalnie na wersji 11.2.3. Zrobiłem aktualizacje do 11.3 i lipa… A ściągam aplikacje poprzez iMazing w formacie *.ipa instalują się tak samo jak *.dmg :+1:

Apple to zablokowało niby od wersji 11.2, ale najwidoczniej dopiero teraz.