MacBook Air M1 nie uruchamiająca się aplikacja Logitech MX Anywhere 2S

Witam
Jak ostatnio pisałem o byciu beta testerem to teraz kolejny problem. Dziś z nieznanego powodu przestała się uruchamiać aplikacja do zarządzania myszką Logitech MX Anywhere 2S. Problem z aplikacją wygląda następująco.:

aplikacja zamiast wyświetlić myszkę i możliwość przypisania klawisza odpowiednich funkcji pokazuje kręcące się kółko które po chwili znika wyłączając całkowicie aplikacje.

Próbowałem już zainstalować ponownie. Bes skutecznie.
Próbowałem odinstalować i zainstalować ponownie. Bes skutecznie.
Próbowałem zainstalować najnowszą wersje ze strony Logitech. Bes skutecznie.

Jakieś sugestie?

Byłem na każdej lekcji polskiego. Bezskutecznie.
Co do kłopotu, to może aplikacja nie jest kompatybilna z ARM i korzysta z Rosetty?

Spróbuj zainstalować ją na czysto, ale wywalając pozostałości po deinstalacji. Same odinstalowanie trochę wzorem windows, zostawia po sobie nieco śmieci.

Odinstaluj poprzez AppCleaner, wyrzuć śmieci po aplikacji I spróbuj instalacji raz jeszcze. Już na czysto: https://freemacsoft.net/appcleaner/.

PS: bez AppCleaner nie wyobrażam sobie odinstalowywania aplikacji.

sprawdź tutaj przydatne do korzystania z M1 https://isapplesiliconready.com/pl

i ten programik powinno się posiadać CleanMyMac X https://cleanmymac.com/pl

Zwróć uwagę na zrzucie na Wykrzyknik przy Rosette 2 i jego legendę pod spodem.

Źródło

Ajs. Ubiegłeś mnie :slight_smile:

autorze tego tematu masz i odpowiedź :slight_smile:

Przetestuj:

https://plentycom.jp/en/steermouse/

Ja używam do myszki Microsoftu :slight_smile: Po instalacji szukaj programu w Ustawieniach maca.

Sprawdziłem już kolejno wszystkie rady. Appcleaner działa ale w tym przypadku niemiało to wpływu. Pobrałem logitecha 8.50.210 efekt był taki sam jak poprzednio… czyli niestety żaden… Ale o stronie ze spisem działających aplikacji niewiedzianem :sweat_smile:

Natomiast aplikacja steermouse to coś genialnego… Dzięki RETTRO :+1:

Trial jest 30 dni, potem trzeba kupić.

Niby jest w bazie:

Zostaje jedynie zmienić numer wersji, jak od 2017 były aktualizacje (a widać, że zrobili poprawki pod ARM).

Trochę szkoda, że trial. Niby są machlojki z aktualizacją 4 do 5 bez kupna licencji “upgrade”, mogą znowu to zrobić po wydaniu 6.x.x (chociaż takie coś jest pewnie powszechne dla darmowych licencji do użytku osobistego - zostajemy z wersją jaką twórca niedługo pewnie porzuci).

Aż tak straszliwie droga ta licencja nie jest, nie przesadzaj. Do nowszej wersji taki programik aktualizuje się jak kupisz super nową jakąś myszkę i wersja 5.x.x jej nie obsłuży :slight_smile:

Taka ciekawostka, trochę ci po SPamuje, ale używałem Adguarda dla macOS i on nie działa jeszcze w pełni tez z M1 tylko przez Rosette 2, ale powoduje straszne zawieszanie systemowych aplikacji i nie tylko dlatego usunąłem i w Mac app store wpiszesz w szukajke Adguard i wywala kompatybilne z M1 Adguard Pro, które dętej pory było tylko na iOS i iPad OS i nic się nie wiesza w tle, a ma więcej funkcji, chociaż jak wejdzie w ustawienia to za każdym razem wywala, ze nie widzi safari na iOS i, ze safari ma nie aktywne rozszerzenie, ale działa lepiej niż wersja tylko na macOS przez Rosette 2. Nie wiem czy skoro Adguard Pro zrobili kompatybilne z M1 czy nie zrezygnują z wersji oddzielnej na macOS, chyba, ze i to z czasem zoptymalizują z M1 :slight_smile:

Przeglądając internet natrafiłem na bardzo fajną aplikacje do mapowania przycisków.
I nie chodzi tu tylko o myszkę ale o dowolny klawisz. Program nazywa się Karabiner-Elements 13.4.0
I co najważniejsze jest to aplikacja darmowa :grin:


Bardzo łatwa konfiguracja typu który klawisz i co ma robić.
U mnie elegancko się sprawdza :grin:

Mam nadzieje, ze pobrales wersje dla Big Sure zoptymalizowaną pod M1? :stuck_out_tongue:

Oczywiście… 13.4.0 to wersja natywna z M1 :+1:

Są dwie wersje na stronie tego programu dlatego spytałem i to o tym samym numerku :slight_smile:

To tak jakby wersje x64 numerować inaczej, tylko po co.

W przypadku nowych urządzeń z procesorem Apple, można spróbować metod opisanych tutaj: Logitech MX Anywhere 3 - czy warto? | macuser.info

u mnie pomogło.

1 polubienie

Laga i tak dalej mają. Ale to chyba wina już samego systemu. Myszka na drut czy BT w M1 to guma i tyle.