MacBook Air/Pro i układy chłodzeniowe


(xywa11) #1

Przerzucam się na OS X i chciałbym zapytać jak to jest z układami chłodzeniowymi u MacBooków? Czy to prawda, że nia ma tam żadnego wentylatorka i nic nie szumi? No i co z grzaniem się tych ultrabooków przy obciążeniu np. Diablo 3, przeglądanie Internetu, pisaniu na Wordzie? Oczywiście wszystko oddzielnie :P. 


(Szczepaniak5315) #2

Odpowiedź na to pytanie najszybciej i chyba najtrafniej dostałbyś na forum myapple gdzie użytkownicy tamtejszego forum w sporej większości pracują na sprzęcie od Apple


(xywa11) #3

Tak zrobię, dzięki :P.


(Szczuply_NH) #4

Hej,

 

posiadam MacBook Air 2013. Grywałem w Diablo. Trochę się nagrzewa, ale najgorsze są głośne wiatraczki, a tak poza tym to wszystko gra rewelacyjnie. W przypadku zwykłej pracy ani razu mi się nie nagrzał.

 

Pozdrowienia


(xywa11) #5

To MacAir ma wiatraczki?! A glosno pracuje podczas normalnego pracowania, jak Internet, Word?


#6

W MBA są wiatraczki chyba jeden lub dwa, mi włącza się tylko wtedy gdy konwertuję plik video o dość dużej wielkości. Po za tym żadem program nie sprawił mi że temperatura skoczyła z wiatrak zaczął by się kręcić, już na pewno nie przy wordzie, internecie, poczcie, obróbce grafiki z pixelmatorku nawet oglądaniu filmów. W gry na macu nie gram to nie powiem. 


(rgabrysiak) #7

Cześć,

 

Eh, przecież w Google można wszystko znaleźć :wink:

Przykładowe zdjęcia wnętrza:

 

MacBook Air 13":

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/UJSKwS6hDVMTiJyX.huge

 

MacBook Air 11":

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/DXHZZGtYYRwOSfB6.huge

 

Przykładowa recenzja MacBook Air 13 2013, z informacji dotyczącymi m.in. temperatur, działania gier etc.:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Apple-MacBook-Air-13-2013.96308.0.html


(Edmunt) #8

Ja na macu w programie parallels 9 mam wirtualnego windowsa. Wtedy gdy ja tam w okienkach pracuje to mac się grzeje… A wentylatory dają około 6000 obrotów. W normalnym stanie jest około 1500-2000. Nawet ich nie słychać. Ale pod obciążeniem potrafią irytować.

Intel pare dni temu ogłosił, że w 2015/2016 ma zamiar wprowadzić proces technologiczny 14nm i wtedy taki mac niebędzie już potrzebował aktywnego chłodzenia. A w 10nm to już nawet będzie cieńszy jak teraz :slight_smile:


(xywa11) #9

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile: