MacBook czy HP tx2500z dla ucznia do szkoły

witam już się zdecydowałem którego lapka wybrać i wyszło że te dwa mi odpowiadają idealnie tylko waszym zdaniem który lepiej wybrać tylko do notowania neta i ewentualnie wsadzenia słuchawek i słuchania muzy

Dla mnie wybór jest oczywisty - mac book. Leoś jest prostym w użyciu osem. Wgrać do niego nowego open office i vlc player do muzy i jest idealnie a jak coś nie pasi to jest bootcamp w wersji 2.0 i można kupić windowsa i postawić na mac booku

wydaje mi się że w szkole wygodniejszy byłby tablet bo czasem fajnie na bierząco notować na tablecie niż pisać klawiaturą, ale mac’a tez polecam

MacBook… ładniejszy i szpanerski :slight_smile: no i OS miły w użytkowaniu… i tak zawsze możesz odpalić z wirtualnej maszynki jakiegoś innego OS-a :wink:

no tablet tez szpanerski, ja jak wzięłem swego macbooka do szkoły to było tylko pokaż, pokaż jak to się robi, każdy chciał dotykać i teraz tylko biore jak naprawde potrzebuje

Ja brałbym tego hp. Miażdżącym plusem jest ten tablet, a mac tylko dla szpanu… No i problem os. Wiadomo, leopard to leopard, nic mu nie można zarzucić, ale co z innym oprogramowaniem, u nas w Polsce trudno o soft dla mac’a.

no dobra coś napisze jeszcze to co myślę

-jeśli nie obawiasz sie przesiadki na całkowicie nowy system ok bierz MAC’a

-jeżeli obawiasz się to HP

-jeśli będziesz miał zamiar i tak instalować na MAC’u Windowsa to nie ma sensu i bierz HP, bo MacBook’a nie oszukujmy się kupuje się właśnie dla OS oraz design, jak chcesz pokozaczyc przed kumplami bierz MAC’a jak chcesz wygodę użytkowania HP

ogólnie tym tematem dałeś mi trochę do myślenia czy nie kupić sobie właśnie tableta, bo na zlocie był i był super

Mac book jest bardzo wygodny w obsłudze. Co do OS-u mi wystarczyły 2 dni żeby go poznać tak szczegółowo aż sam byłem zdziwiony że jest aż taki prosty. Dla mnie prostszy niż winda (zwłaszcza vista w której opcji nie da sie zliczyć )i linux

no ja tez chwila i system zrozumiałym zresztą do teraz czasem zdarza mi się znaleźć jakąś ciekawą funkcje, możliwość