Macbook czy Laptop

Witam zastanawiam się na zakupem Macbooka Air 13
http://allegro.pl/apple-macbook-air-13-mqd32ze-a-i5-8gb-ssd-128gb-i6992917065.html
Czy polecilibyście mi co innego w podobnej cenie? Zależy mi na mobilności i długim czasie pracy baterii. Głównie będzie służył do nauki html5 css js itp java może w przyszłości.

Ten konkretny model ma kiepściutki ekran i za mały dysk. Są to fajne sprzęty, ale może w wyższej specyfikacji. Poszukaj może nieco starszego Dell Latitude z serii E7450 lub wyższej. Bardzo fajnie wykonane sprzęty, ok. 8 godzin pracy na baterii. Koniecznie tylko z przynajmniej 256GB dysku i ekranem FullHD matowym.
Chyba, że konkretnie zależy Ci na OSX … chociaż o ile nie zamierzasz pisać aplikacji natywnych moim zdaniem Windows jest bardziej uniwersalny. Do webdevu nadaje się dokładnie tak samo.

1 polubienie

A co sądzisz o tym ?
https://www.x-kom.pl/p/388985-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i5-8250u-12gb-256-win10-mx150.html Wytrzyma bateria z 3h? Jak w aptanie będę pisać strony?

Nie wypowiem się. Ja ci polecam markowego Mercedesa, a ty się pytasz co sądzie o Dacii. Zdecydowanie wolałbym używanego E7450 niż jakiegoś IdeaPada (czyli konsumencki szmelc). Jeśli chcesz Lenovo to szukaj ThinkPada. Nie zmienia to faktu, że tego Della mogę śmiało polecić. Rewelacyjne wykonanie, bardzo dobry czas pracy na baterii. Model sprzed 2 lat, ale niczym nie odstaje od najnowszych.
Jak zawsze szukaj wersji z i5, a nie i7. Różnica w wydajności jest mikroskopijna, ale w zamian dużo lepszy czas pracy na baterii i nie zwalnia pod dużym obciążeniem (throttling).

Masz może jakieś linki do sklepu z takim laptopem?

W tej cenie to tylko allegro. Nowszy model to E7470, ale to już 2x wyższy budżet.

W cenie tego Macbooka i Lenvo spokojnie kupisz Toshibę. Z takiej właśnie Tośki piszę ten post.

Ja też kiedyś miałem fazę na Macbooki ze względu na system, ale od czasu jak miałem okazję popracować na tym systemie, to uważam, że Macbook i OSX to strata kasy.

Weź macbooka będziesz z niego bardziej zadowolony niż wszystkie tu podane propozycje , na macbooku wszystko działa bateria nie do pobicia , używałem dell e7450 później e7470 teraz 7480 już bez ‘e’ bo zmienili nazwenictwo świetne laptopy w ostatnich dwóch miałem matrycę qhd doskonały sprzęt gwarancja 3 lata , miałem też lenovo t470s ostatni model w prawie maksymalnej konfiguracji z 1tb ssd chodził na dotyk gościu kupił go ode mnie właśnie do programowania , jednak do tego co piszesz macbook będzie lepszym wyborem ze względu na os tam poprostu wszystko działa windows się do tego nie nadaje.Też chce kupić macbooka ale pro 15 tego ostatniego ale cena mnie zabija , dla mnie pierwszym wyborem jest MACBOOK.

1 polubienie

Wszystko fajnie, nie twierdzę że MacBooki to złe sprzęty, ale nie za 128GB dyskiem… Za te pieniądze nie kupisz przyzwoitego MacBooka.
Nie wspominając o takich zaletach Della jak gwarancja On-Site NBD i port do stacji dokującej.

Ale do programowania powinno Tobie wystarczyć te 120 GB. A te Maki to fajna sprawa. Lekkie poręczne i szybkie. Ewentualnie Microsoft Surface…

120GB nie wystarcza do niczego. To jest tykająca bomba. Zresztą, akurat do programowania to trzeba mieć jak najwięcej wszystkiego.

Niczym szczególnym jest instalacja Windowsa przez Bootcamp, czy wirtualizację. Nie wspominając o innych możliwych maszynach wirtualnych do testów. Same projekty też swoje potrafią zajmować.

Tak naprawdę 512GB to rozsądne minimum. Najlepiej mieć przynajmniej 1TB dysku do dyspozycji. Oczywiście w tym budżecie byłoby ciężko.

Ciekawi mnie jak długo jeszcze Applowcy będą jechać na tego typu tekstach :smiley:

1 polubienie

Wszystko jedno co weźmiesz, ale z Linuxem na pokładzie odejdzie Ci trochę problemów pod tytułem “u mnie na XAMPPie wszystko działa a na serwerze nie POMOCY”. Co do długiego czasu pracy na baterii - zawsze możesz dokupić drugi akumulator. Osobiście również polecałbym Delle bo jest masa części zamiennych i stosunkowo łatwy dostęp. Toshibę też mam i naprawdę służy już szósty rok, poza jedną naprawą jeszcze na gwarancji jest niezniszczalna, lekka i fabryczna bateria wciąż trzyma 2 - 3 godziny. Ale w razie awarii na aukcjach prawie nie ma do niej części…

Ciężko zdecydować :sweat_smile: pójdę do i store przetestuje sprzęt i wtedy podejme decyzję szkoda ze za taką cene jest tylko 128gb :confused:

Może od początku

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Zestawienie laptopów zaktualizowane GRUDZIEŃ 2017 r.:

1 polubienie

1 3800 zl
2 Obojętnie aby dobrze się programowało to pewnie powyżej 14
3 Programowanie, długi czas pracy baterii najbardziej mi na tym zależy min 4-5h ewentualnie czasami jakaś FIFA 18 ale nie musi być stacjonarny sobie do gier ogarnę.
4 Matowa
5 SSD minimum i5
6 Może być bez

Żeby dobrze się programowało to drugi monitor.

ASUS VivoBook S15 S510UN-16 i5-8250U/16GB/256SSD+1TB
Nowy model z 15,6 cala, ultrabook, matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy lecz dalej niskonapięciowy.

1 polubienie

Bardzo ciekawa propozycja :slight_smile: widzę że poprzednia wersja s510u wytrzymywała 7 godzin przeglądania internetu i około 6,5 godziny odtwarzania filmów w jakości HD w testach :slight_smile: własnie o to mi chodzi.

Dalej jest to niskonapięciowy procesor więc powinien wytrzymywać podobnie.

1 polubienie