Macbook-czy warto kupować?

Mam do was drodzy forumowicze, pytanie, ponieważ w najblizszym czasie i tak wymieniam komputer, i zastanawiałem się ,m nad wyborem właśnie macbooka no i systemu mac os x, czy warto kupić takiego lapka ?

No i czy problemów nie ma system z wyswietlaniem polskich stron na Safari, bo jak wiadomo, safari dla windows xpka wyświetla tragicznie strony www, jak jest na mac os x ?

Co do systemu Mac OS… proponuję lekturę:

KLIK

Natomiast co do samego lapka, to może ten test pomoże Ci w podjęciu decyzji:

Test Apple MacBook Pro

Moim zdaniem, jeśli tylko stać Cię na Mac’a… jak najbardziej kupuj. :stuck_out_tongue:

drogi jest ale dobrze wykonany i wydajny, z bardzo wydajnym systemem operacyjnym, istotą wyboru laptopa jest to do czego będziesz go używał. musisz to określić.

niestety webmastrzy nie trzymają standardów programowania webowego i tu jest problem robią serwisy pod windows (ie, firefox) olewając inne standardy oraz przeglądarki.

na szczęście na macu jest firefox, więc będzie w miarę ok.

Ja jakbym miał dużo kasy , napewno bym kupił sobie maca :slight_smile:

Konkretnie :

Praca biurowa

komunikatory

net

maile

www

oglądanie filmów

Drobne retusze zdjęć

Nagrywanie fimów ew. na dvd

będzie lepiej jak wybierzesz jednak win Xp mnogość darmowego i świetnego soft-u. MAC OS brakuje czasami jednak typowych podstawowych (dobrych) aplikacji a jeżeli są to trza płacić.

na Mac-i jest firefox i spisuje się wyśmienicie na około 90% stron. wciąż są webmasterzy którzy uważają, że jedyną przeglądarka jest IE, na Mac-i też jest ale ostatnia wersja to zdaje się 5.xx!

jak wynika z moich kilkuletnich organoleptycznych badań ani szybsze, ani wydajniejsze, ani stabilniejsze od dobrze skonfigurowanego WIN XP -zajęło to MS duuużo czasu. NIEWĄTPLIWĄ ZALETĄ MAC OS jest niemal 100% immunitet na wirusy, robaki i trojany itd. ale wiadomo jak masz pecha to i …

Nie jest tak źle… Owszem niekiedy trzeba poszukać ale wczesniej czy późnej coś znajdziesz. Zapraszam do siebie:) Coś będzie na 100%:slight_smile:

http://www.ifile.pl