MacBook do programowania

Zastanawiam się pomiędzy dwoma MacBookami - cenowo wychodzi to samo - różnica w procesorach.
Programuję w php (pasuje mi żeby działał nginx, varnish, mysql + php storm z workbenchem)
Nie wiem czy ten mocniejszy i5 z pro (zwłaszcza że nie 10 generacji) będzie dla mnie takim zyskiem?
Apple MacBook Air i5/16GB/256/Iris Plus/MacOS Space Gray
Apple MacBook Pro i5 1,4GHz/8GB/256/Iris645 Space Gray
https://www.x-kom.pl/comparison/568143,564315

Różnica między nimi jest spora:

A co sądzisz o tym:


To moim zdaniem najlepsza opcja (wersja 2020, więc jest poprawiona klawiatura i wygodniejsza niż w 2019)

Albo poluj na promocje na ubiegłoroczne, tylko w nich jest dość męcząca klawiatura z płaskim skokiem i do tego jeszcze nie ma wydzielonego klawisza escape na touchbarze.

No tak ale 1000 złotych droższa

Koniecznie musi być to mak? Jeżeli zależy na wydajności
Acer Swift 3 R7-4700U/16GB/1000/W10 Srebrny
Sporo wydajniejszy, wykonanie przyzwoite, matryca zdecydowanie słabsza.

Droższa, ale to Apple… tu nigdy nie było tanio. Tym bardziej za specyfikację, która jest w pewnym sensie topowa i na lata. Kupisz 8 GB i będziesz narzekać, że słabo chodzi. Kupisz Air będziesz narzekać, że grzeje się.

Do takich zadań możesz równie dobrze dorwać używanego MBP 2015 13 z 16 GB RAM + 256 GB na dane, co kosztuje jakieś 3500 zł, czyli połowę ceny. Sam sprzęt powinien mieć wsparcie do 2022 od producenta.

Kupisz teraz tego nowego, to raczej przez najbliższych 5-6 lat nie powinieneś narzekać na cokolwiek.