Macbook Pro 13 Model A1278 za 2050zł. Opłaca się?

Witajcie,

właśnie zamierzam kupić kolejnego laptopa. Tym razem chciałbym sprawić sobie jakiegoś Macbooka Pro. Niestety mój budżet wynosi około 2100. Właśnie znalazłem ofertę używanego MBP Macbook Pro 13,3’ (model A1278):

Karta graficzna NVIDIA GeForce 320M 256MB

Procesor Intel Core 2 Duo 2.4GHz

Typ pamięci 4 GB RAM DDR3

Dysk twardy HDD 320GB

Oprogramowanie System operacyjny OS X 10.8.4

Czy warto go kupić? A może będzie lepszy nowy ultrabook od Lenovo?

http://allegro.pl/ultrabook-u410-i3-8gb … 35020.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Ja tam bym brał UltraBooka, jeśli nigdy nie korzystałeś z systemu MAC OS to ciężko będzie ci się przyzwyczaić, ogółem ten Ultrabook ma lepsze parametry niż ten Macbook, Intel Core 2 Duo jest gorszy od I3, po za tym gorsza grafika, mniejszy dysk, czy warto płacić za Design lub za Markę nadgryzionego jabłuszka? Myślę że nie, ale to jest tylko moje zdanie, sam musisz sobie odpowiedzieć który ci lepiej podpasuje, czy wolisz wydajność czy też lansowanie się tym że posiadasz produkt od Appla.

Właśnie bardziej zależy mi na OS X, ponieważ korzystam z niego często w pracy.

Ten Apple jest z połowy 2010 lub początku 2011 więc już trochę ma na karku. Jeszcze kwestia ile ma cykli na baterii… Powiem ci tak jak nie musisz to na razie nie kupuj w ogóle. Poczekaj jeszcze trochę i dozbieraj kasy wówczas kup sobie jakiegoś nowszego… Np. Macbook Air… Jest tańszy niż “pro”.

Ja się przesiadłem z Windowsa na OSX i sobie chwalę… Co prawda dałem 3599zł. Ale na firmę wziąłem więc zawsze trochę mi się zwróciło :stuck_out_tongue:

Tutaj masz tak zwaną “starą nówkę” co prawda 11,6 a nie 13,3 ale zerknąć zawsze warto: Macbook Air 11,6

Moja tona z takiego korzysta. I jest bardzo zadowolona.

Dobry wybór, tylko musisz na coś sensownego ciut jeszcze dozbierać. Poszukaj może lepiej wersji Air, ja mam 13" z 08.2012 i sobie chwalę.

Witam.

Ja posiadam taki sprzet i jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Za taką cene - WARTO :o

Używałem kilku Maców i absolutnie się nie opłaca kupować starego sprzętu za taką cenę, w podobnej cenie możesz mieć dużo nowszego a podobnej jakości ThinkPada albo Della Latitude/Precision.

Popieram poczekać i dołożyć trochę pieniędzy do nieco nowszego komputera Apple. Moim zdaniem nie ma sensu szukać rożnicy w cenie pomiędzy komputerami Apple oraz PC, jeśli twoim głównym wyznacznikiem jest korzystanie z Mac OS X. Poza tym zmiana systemu operacyjnego, a nie parametry sprzętu są w moim przekonaniu najbardziej intersującą rzeczą w przypadku nowego komputera, a zmiana Windows na Uniksa jest dobrym wyborem.