MacBook za ok 2.5-3k

Witam. Siostra wymyśliła sobie że chce MacBooka. Używany do 2.5-3 tys zł. Czy da się znaleźć coś sensownego w tej cenie czy nie warto ?

Ale jakiego 13 czy 15 ?

Znajdziesz w tej cenie używanego lecz moim zdaniem nie warto. Możesz spokojnie dostać wydajniejszy nowy sprzęt ASUS VivoBook S14 S410UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10
Matryca FULL HD matowa, lekki mobilny, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, dysk SSD i system w cenie. Pewna gwarancja gdyż jest to nowy sprzęt, procesor 8 generacji najnowszej 4 rdzeniowy.

Za tą cenę to raczej 13". Na 15" chyba za mało? Tak mi sie wydaje… Ogólnie ma być po prostu Apple. Wiem że Della czy coś innego to za tą cenę można mieć za pół tej ceny
@Gajwer
Ale jaki model najlepiej w tej cenie brac? Tak jak patrzyłem to sporo jest tych Air z 2013 roku.

Na 15" chyba za mało?
Tylko na te starsze 2015
Musiałbyś szukać MacBook Air 13 z 2016

@stanek.94 nawet tego naciągacza nie słuchaj, porównywalne są dopiero ZenBooki od Asusa
ASUS ZenBook UX430UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10

Ewentualni niech czeka na premierę modeli MacBook Air 2018 będą w przedziale ok 4000zł na pewno.

Ok wiem że można wziąć porównalny Acer czy Dell czy Asus ale to ma być akurat MacBook. Jaki model da się kupić w tej cenie i czy warto ?

Najtańszy nowy Air to model MQD32ZE/A. Ceny zaczynają się od ok 3500 zł

W podanym przez Ciebie zakresie cenowym (2,5k-3k) są przeważnie używane i po wtórnym serwisie (np po wymianie dysku) Air z 2013 roku. Czasem trafiają się w tym zakresie urządzenia z 2015 ale zawsze jest jakieś “ale”. Sam ZOBACZ.

A ma jakieś pojęcie techniczne i potrzeby czy to tylko zachcianka? W tej cenie może kupić w miarę lekki laptop o przyzwoitych parametrach i zainstalować np ElementaryOS, który też jest ładny.

Ma pojęcie. Powtórzę jeszcze raz, wiem czym się różnią Macbooki od innych laptopów i inne nie wchodzą w grę.

A to będzie dla niej prezent czy sama zapłaci; AnonimX - może ma iPhone i chce używać synchronizacji.

A to będzie dla niej prezent czy sama zapłaci

A czy to ma jakieś znaczenie?

Ja proponuję nich dozbiera do 4 tys i kupi te na 2018 jak trafią do sprzedaży.