Macierze Fibre Channel

Poszukuje trochę informacji i pomocy w zakresie macierzy wyposażonych w dyski FC - Fibre Channel.

Otrzymałem macierze wyposażone w takowe dyski i potrzebuje zabezpieczyć ich zawartość poprzez wykonanie klonowania dysku 1:1 (sektor po sektorze przenieść dysk źródłowy na docelowy w celu posiadania punktu do przywracania. Wiem, że mogę zapewne wykonać jakieś backupy zawartości jednakże zakres pracy wymaga sporządzenia klonów).

Czy kupując używaną macierz obsługującą dyski FC będę w stanie zbootwać na niej jakiś system, np. Ubuntu z pendrive w celu wykonania klonów?
Ewentualnie macie jakieś inne pomysłu umożliwiające wykonanie klonów dysków FC?

Pozdrawiam,
T.

Najprościej byłoby podpiąć te dyski do PC’eta i potem puścić program do klonowania w trybie RAW 1:1. Seagate ma krótki opis jak to zrobić How do I connect a Fibre Channel drive to my desktop PC? | Support Seagate US ale tutaj ktoś pisze że szału nie ma jeżeli chodzi o prędkość i z tego co rozumiem, to są trudno dostępne urządzenia na dziś dzień.

Są też duplikatory dysków fibre channel drive duplicator - Szukaj w Google ale widzę że tanio nie będzie i pewnie też trzeba szukać.

Niestety nic mi nie wiadomo, czy dałoby się wykonać klon z poziomu macierzy.