Macromedia Flash - import grafiki

Witam.

W jaki sposob grafike (rysunek) zrobiony w macromedii flash zgrac bez straty jakosci? Da sie zrobic z tego .jpg ? To jest layout na stronke - chcialbym go pociac w photoshopie.

Najprościej, to kliknąć klawisz: Print screen

A potem w jakimś programie graficznym: wklej

Teraz mam tylko jeden maly problem. Jezeli podziele layout i zapisze w .jpg to calosc bedzie zajmowala ~1,3mb (stanowczo za duzo). Udalo mi sie zapisac w .png i zajmuje to 200kb bez znacznej straty jakosci. Jest jednak pewien problem. Czytalem, ze jezeli tlo strony bedzie takie samo jak tlo .png (w moim przypadku biale) to bedzie to zle wygladac (png zmienia gamme czy cos). Macie jakies pomysly?

1,3mb? w jpg? chyba żartujesz. Obrazek zapisany w jpg nie powinien być większy niż 100 kb(max). .png stosujemy gdy potrzebne są przezroczystości i na ogół plik taki zajmuje więcej miejsca niż jpg. Wszystko zależy od stopnia kompresji i można dowolnie ustawić w programie graficznym, chyba, że jest to jakiś bardzo prymitywny program graficzny.

Photoshop nie jest chyba za prymitywny :stuck_out_tongue: W jakosci kompresji najgorszej grafika zajmuje 1,1mb - wyglda fatalanie. W .png jest to 290kb dokladnie, a jakosc jest rewelacyjna.

No, to używaj png. jeśli ci odpowiada Moj avator jest w formacie .png i przynajmniej ja nie widzę między tłem, a przezroczystością, żadnej różnicy.

Print screen apotem w jakim kolwiek programie graficznym ctrl+v. Potem plik -> zapisz jako i jako tytuł piku coś .jpg