Mądrego od pythona? PyGObject

Gościu wymaga pythona 3x, nic nowego, tylko cos sie gryzło. Nie wiedziałem o pip, poćwiczę. Lubię sam dochodzić, jakby to nie zabrzmiało :slight_smile:

Tak zgadza się powinno to pod 3.6 ruszyć, no to nie mam więcej pomysłów. Udanego rozgryzania problemu:)

Walczyłem tak ostatnio z zamrażaniem systemu w trakcie oglądania filmów, logi nic, system śmiga,
J***y timeshift i cron. Nawet jak ustawisz raz na tydzień, to on i tak co godzinę sobie sprawdza czy nic się nie zmieniło. ■■■■ jak defender.
Wyłaczyłem, recznie to robię.
Jak ręką odjął. spokój.

Się śmiejesz, z tydzień dochodziłem o co c’mon

Nie śmieję się w żadnym razie :smiley: tylko brak mi ikonek żeby wyrazić reakcję. Ostatnio 3 miesiące walczyłem z problemem z wznawianiem systemu po uśpieniu. Nowy proc, nowy zasilacz, reinstalka. Okazało się, że jakiś konflikt na linii sterownik - monitor. Zmiana monitora i wszystko gra. Takiego czegoś jeszcze nie widziałem żeby monitor powodował Bluescreena

jeszcze nie robiłem uśpienia. test
działa, ale muszę myszką ruszyć do loginu
teraz hibernacja, a nie hiber musze sobie ustawić

Dlatego w Gentoo jest to pięknie rozwiązane - wybierasz dymyślną wersję Pythona. Nawet w Windows to tak działa :wink:

Dlatego też wygodniej jest używać.

python -m pip

Wtedy python sam wybierze odpowiednią wersję pip. Przynajmniej tak powinno być w każdej normalnej dystrybucji i tak jest również pod Windows.

Dobry pomysł z ustawianiem domyślnej wersji Python. W CentOS chyba nic takiego nie ma, przynajmniej ja nie znalazłem. Znowu minusem może być, to że każdy może mieć inną domyślną wersję Python, więc skrypt w nagłówku powinien mieć jawnie zadeklarowaną wersję.

Większy od pytona to tylko boa dusuciel :grinning:

Mogłoby to stworzyć raczej więcej problemów. Nie pamiętam czy deklaracja środowiska uruchomieniowego ma wpływ na to co masz w systemie. System i tak uruchamia skrypt domyślną wersją python w sposób python skrypt.py. Ponadto twórca skryptu może nie chcieć ograniczać się do konretnej wersji pythona. Do tego python generuje kod pośredni, który uruchamia (kompiluje skrypt i uruchamia binarki z folderu pycache). Do tego ktoś może dostarczyć tylko binarki, wtedy binarki są kompatybilne już tylko z wersją pythona, pod którą zostały skompilowane. Jeśli ktoś skompilował pod 3.8, na 3.9 się nie uruchomi i odwrotnie.

Python2 jest już powoli eliminowany z wielu dystrybucji. W Gentoo już jest wyeliminowany w 99,99%. Obecnie dostępny jest już 3.9.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.