Mafia 2, GTA IV itd. Na takim sprzęcie

Witam czy taki oto zestaw uciągnie na najwyższych detalach (bez physx) ww. gry? Ponieważ planuje zakup karty graficznej wymienionej niżej oraz zasilacza, i się zastanawiam czy będzie odpowiednia dla tego intela i innych podzespołów i czy wystarczy mocy z zasilacza? O wymianie innych podzespołów nie na mowy (brak kasy) - poza zasilaczem

Płyta główna: MSI MS-7502

Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 (2,66GHz)

Karta Graficzna: VERTEX3D HD 6750 1024MB GDDR5 - http://sklep.sferis.pl/produkt/44399-vertex-amd-radeon-hd6750-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-700-4600.html

Ram: 2x1GB (DDR2, 667 MHz) + 1x2GB (DDR2, 667MHz)

Zasilacz: Aerocool VP-450 (450 Watt)

System: Windows 7 Professional

  1. Najwyższe detale ale jaka rozdzielczość?

  2. GTA IV na tym procesorze na bank będzie cięło, ta gra wymaga sporej mocy obliczeniowej, bo jest tak jakby emulowana.

  3. RAM’u trochę przymało jak na granie na “max detalach”.

  4. Ta karta to w sumie szmelc jak na te czasy “Crysis FullHD 4xAA DX10: 15.6 fps” więc nie wróżę ci na niej zbytniej grywalności, zwłaszcza w połączeniu z twoim procesorem i małą ilością pamięci RAM.

  5. Mocy z zasilacza wystarczy, ta karta je max 90W.

Znaczy się wiesz mam ograniczone środki na tą kartę.

Rozdzielczość 1280x1024. (na mniejszej nie będzie się cieło?)

Ile ramu, by było lepiej?

Mafia 2 będzie działać na detalach wyższych niż Medium spokojnie. Na moim kompie (patrz, opis) działała spoko - zero przycięć itd, przechodziło się bardzo przyjemnie a grałem na rozdzielczości 1920x1080. Z zasilacza mocy wystarczy więc się nie martw (ja mam 500W i duży zapas dzięki temu). Co do GTA IV to niestety może nie starczyć bo ta gra to naprawdę czołg ze względu na kiepską konwersję z konsol. Niestety jest tak jakoś dziwnie że jak masz grę na PC i dajesz ją na konsole to zmniejszają detale i działa, ale jak masz grę z konsoli i przenosisz na PC to detale zostają bez zmian a wymagania sprzętowe jak byś miał komputerem na Marsie wylądować. W Mafie 2 POGRASZ LEKKĄ RĘKĄ a grę polecam bo według mnie fabuła miodzio, szczególnie zakończenie :wink:

Z tego co widać w Twoim opisie, posiadasz 4GB pamięci. To aż nadto do Mafii 2 i całkowicie wystarczająca ilość do GTA IV.

Jeśli chodzi o podaną kartę graficzną, to słabizna. Da się spokojnie pograć w Mafię 2 nawet na wysokich ustawieniach (bo ta gra jest dobrze napisana), ale w GTA IV nie oczekuj płynności.

Wszystko zależy od rozdzielczości, w jakiej zamierzasz grać. Jeśli w 1024x768 (np. na przeciętnym17-calowym starym monitorze CRT), to obie gry będą działały płynnie. Nawet jeszcze w rozdzielczości 1280x1024 w Mafię pograsz całkowicie płynnie, a GTA IV wciąż będzie dosyć dobrze grywalna. W wyższych rozdzielczościach (w poziomie 1600 lub więcej) niestety będziesz miał spore problemy, żeby nie powiedzieć - pokaz slajdów :slight_smile:

Dla ułatwienia wyznaczenia potrzebnej Ci mocy, proponuję obliczyć ilość megapikseli Twojego monitora, czyli pomnożyć rozdzielczość poziomą razy pionową. Jeśli uzyskasz wynik 1,3 megapiksela lub mniejszy, to podana przez Ciebie karta jeszcze się nada do obu gier (do Mafii 2 spokojnie), a jeśli uzyskasz wynik większy, to lepiej kup coś wydajniejszego, na przykład GeForce GTS250 z 1GB pamięci. To karta sprzed 2 lat i dzisiaj jest stosunkowo tania (250zł używana), ale zapewniam Cię, że na niej spokojnie pograsz w GTA IV nawet w najwyższych rozdzielczościach (1920 x 1200). Wiem, bo sam taką posiadam i wyrabia się w GTA IV w 1920x1200. Oczywiście Twój procesor jest zbyt słaby aby grać w tak dużej rozdzielczości, ale jeśli masz mniejszy monitor (przelicz koniecznie megapiksele) to na podanej przeze mnie karcie pograsz w obie giery aż miło i zaoszczędzisz sporo pieniędzy, dopiero w przyszłości kupując coś lepszego. Aha, jeszcze jedno, pobór mocy przez GTS 250 to 135W przy maksymalnym obciążeniu, to niemało, ale Twój zasilacz jeszcze da radę, chociaż do najlepszych nie należy :slight_smile:

Pozdrowienia.

Trochę kolego głupoty piszesz - porównałem te dwie karty na http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html i ten jego HD6750 jest minimalnie lepszy od polecanego przez Ciebie GTS250 więc de facto polecasz mu słabszą kartę (minimalnie słabszą, ale zawsze) a nawet jeżeli w grach oznaczonych logo “nVidia - Meant to be played” wypadła by lepiej to też tylko odrobinkę i nie ma sensu żeby wymieniał kartę z nowszą i szybsza pamięcią która cała jest nowsza architektonicznie na kartę sprzeda paru dobrych lat. Ja w Mafię na wysokich detalach grałem na moim sprzęcie a moja karta jest słabsza według tego zestawienia od GTS250 więc uważam że nie potrzeba zmiany.

edit:// poza tym GF którego polecasz ma zużycie energii w trakcie grania na poziomie 120W, jego nowszy Radeon tylko na poziomie 70W.

U mnie mafia 2 bez problemu na full śmigała, GTA 4 cóż 1280x1024 i średnie detale. Da się grać.

Dziękuje wam za wszystkie opinie.

Na razie nie przewiduje zmiany monitora/ rozdzielczości (1280x1024).

Czyli ogółem mówiąc gra na tej karcie będzie sprawiała przyjemność (przyzwoita grafika, dobry fps - na tej rozdziałce ma sie rozumieć)?

Mam rację?? :slight_smile:

Na pewno karta jest trochę lepsza niż moja więc problemu nie powinno być

Jeszcze pytanko Czy jeśli w tej karcie jest napisane złącze PCI-E x16 2.1 a ja mam PCI-E x16 zwykłe 1.0 chyba. to będzie działać, jakaś różnica w wydajności?

I czy Intel (procesor) może współpracować z ati (grafika)?

PCI-e jest kompatybilne wstecz więc będzie działać. A czemu miałby nie współpracować? Będzie

A mógłby mi ktoś podrzucić screena z gry (mafia 2, gta 4) chodzi mi o jakość grafiki na jakich detalach sie nie zacinało (przy 1280x1024) i najlepiej przy tej albo bardzo podobnej karcie graf.