Mafia 2 nagłe zacięcia problem

Witam od kilku dni mam problem z gra mafia 2  :-( . Po odpaleniu gry na ful detalach wszystko pięknie śmiga przez ok 5 - 15 min.

np.po 15 min podczas jazdy samochodem nagle z ok 50 fps spadają do 1-2 fps i nieda się nic zrobić,pomaga tylko ctrl+alt+delete

i wyłączenie mafi. Jesli ktoś tez miał taki problem i wie o co chodzi to prosze o pomoc! !!

 

Specyfikacja mojego kompa:

 

-intel core i5 2,3 Mhz

-Nvida GeForce 540m 1GB

-4GB ram ddr3

-Windows7 x64bit

-Diretcx11

 

Myśle że komp jest dobry i powinien pociągnać ta gre na wysokich detalach. :slight_smile:

Grałem na laptopie w mafię II na słabszym sprzęcie i było wszystko ok, bez żadnych ścin. Moja rada:

*Odpal program do pomiaru temperatury w tle np. gpu-z do grafy itd., a potem gdy się zatnie sprawdź max. temp. zapisaną w historii.

*Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej ze strony Nvidii, albo producenta - zobacz czy coś się zmieni.

*Zaktualizuj Diretcx

*Zdefragmentuj dysk twardy i uruchom ccleaner i wyczyść rejestr

*Włącz / wyłącz PhysX w grze

* Włącz w windows tryb max wydajność w opcja zasilania (jeśli win7) i jeśli masz dodatkową grafikę intege prawy PM na grze i zaznacz w opcjach Nvidii procesor karty dedykowanej (GT 540m - rozumiem, że to laptop)

*Jeśli nie pomoże re-instal gry.

Dzięki za rade ale newiem gdzie sprawdzić sterownki grafy ,a max temp 68 stopni to nie jest dużo a pozatym laptop się nie grzeje.

Przed grą wyłanczam skype i inne pierdoły ale nic to nie pomaga.Podczas gry czasami nawet gdy strzela do mnie policja ekran robi się biały i w menu jak przejade po napisach np ustawienia zaznaczają sie na czarno nie wiem o co chodzi.

 

a co mnie dziwi to to że farcry3 chodzi na wysokich detalach przy 60 fps a mafia2 łapie sciny. :frowning:

 

A co do sterów to czy mógł bys mim podesłać jaki link do stronki producenta bo ogulnie na tych stronkach te stery to po prostu jakis plik w notatniku

wyczyść laptop z kurzu a jak nie umiesz to weź go gdzieś do serwisu aby to zrobili około 25zł

far cry 3 60 fps na high ? HAHAHA…przepraszam chyba na rozdzielczości 640x480.

Tak się dzieje gdy gra nie jest oryginalna :smiley:

Bez przesady mafia powinna przy tej konfiguracji chodzić płynnie.

Stery: http://pl.download.nvidia.com/Windows/332.21/332.21-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe

Odinstaluj najpierw stare sterowniki.

Radykalna metoda to przyłożyć dyszę odkurzacz do wentylatora i niech ssie…  oczywiście na wyłączonym i odłączonym od zasilacza lapku. Ale mówisz. że masz temp. w porządku.

Zainstaluj te stery. Ale najpierw zrób to co pisałem wyżej:

*Zaktualizuj Diretcx : http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35

*Włącz / wyłącz PhysX w grze

gra jest orginalana kupiłem za 34 zł w empiku,a far cry 3 na serio chodzi na high przy 60 fps actionem sprawdzałem.

To przeinstaluj grę pomóc musi :wink:

Szczerze to powiem ci ,że FarCry 3 jest jakiś dziwny… gra powinna mi chodzić na średnich a chodzi na high… a co do Mafii…ściągnij sobie program o nazwie Game Booster,  powinien pomóc.

game booster podnosi klatki ja mam ich ok 45-50 ale ale mi chodzi o dziwnego buga.

wielke dzienki re-install gry oraz nowe stery pomogły!! :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :smiley:

Temat zamknienty

Przepraszam, ale jestem nowa, spieszę się i nie mogę znaleźć opcji dodawania nowego wątku (może jestem głupia, wybaczcie i proszę w razie czego o odesłanie tego posta gdzie trzeba). Mam inny problem dotyczący Mafii 2. Po zakończeniu 14 rozdziału ładowanie trwa w nieskończoność i nie pomaga nic, poza uruchomieniem menedżera. Zupełnie, jak tu: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=132757

Nie chce mi się teraz przechodzić gry od nowa, kiedyś to zrobię, ale chciałam przejść już ten rozdział, gdyż zwyczajnie jestem ciekawa zakończenia. Czy jedyną radą jest ponowne zainstalowanie gry? Wiem, gdzie są save’y, ale nie do końca wierzę w możliwość wklejenia ich do tej nowej gry, zwłaszcza, że w internecie widziałam już wypowiedzi osób, które próbowały wkleić jakieś pirackie zapisy i twierdzą, że to nie działa i trzeba przechodzić grę od początku. 

Mam oryginał, gra jest nowa, windows 7, z tym, że na macu (długa historia), ale to chyba nie ma znaczenia, jeżeli to winda tak czy siak. A może ma? Z tym, że znalazłam już parę osób z takim problemem, niektórzy nawet i z ps3. 

Czy ktoś mógłby pomóc blondynce? 

1- odpal ccleaner i wyczysc rejestr i błendy

2-pobierz najnowszy patch do mafi 2 który naprawia takie błendy.

3-jeśli niepomoże pozostaje re-instal gry.

 

przepraszam że nie odpisywałe ale zamknołem temat i nie sprawdzałem ale mafia 2 to najbardziej problemowa gra