Mafia a Windows 7

Witam

Mam Problem. Zainstalowałem grę Mafia. Gdy chcę ją uruchomić pisze mi że “Program MAFIA przestał dzialać”.

Próbowałem uruchomic grę w trybie zgodności i jako administrator ale to nic nie daje.

Pomocy! :cry:

tusior , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

To tak. Ustaw tak jak miałeś tryb na xp i odpalaj jako admin.

Jaka wersja 7? 32/64 bit? Postaraj się zainstalować directa zgodnego z grą mafia;/ troszkę może popsuć się wygląd win 7.

A i jaki błąd dokładnie wyskakuje?

A jaki tryb XP mam ustawic. Z SP 2 czy z SP 3?

Mam 64 bitowy system.

Na plytce z grą mam Direct’a X z 03.2009 ale go nie instalowałem.

beztytuuqsg.jpg

na screenie powinieneś pokazać “pokaż szczegóły problemu”

hmm… nie wiem czy zadziała na 64bitach, troszkę stara gra.

tryb xp to raczej bez różnicy czy sp2 czy 3 …

Zainstaluj starego directa jak oczywiście się da.

Instalowałem DX9 z płytki ale to nic nie dało :frowning:

Szczegóły problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: Game.exe

Wersja aplikacji: 1.0.0.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 3f004aa7

Nazwa modułu z błędem: Game.exe

Wersja modułu z błędem: 1.0.0.0

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 3f004aa7

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 002ed321

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 0a9e

Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Dodatkowe informacje 3: 0a9e

Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Chyba za stara gra na tego Windowsa. ;/

Jeżeli masz wersję Professional, Enterprise lub Ultimate to możesz pobrać dodatek. Jakiś emulator xp-eka

Używa się go właśnie do gier/programów co działają na win xp.

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/

Mi też Mafia nie działa nawet żaden błąd nie wyskakuje po prostu się nie uruchamia - tak zwana klepsydra (pod win7 kółeczko ) się po kręci i nic - próbowałem w trybie zgodności i jako administrator i nic w kółko to samo - lecz kiedyś na Vista HP x64 migała mi bez problemu… HELP !

Windowsa 7 mam od 2 tygodni, a Mafię przeszedłem dawno temu na WinXp i chciałem sobie pograć jednak zdziwiłem się gdy nie odpaliła.

Włączyłem Mafie na Win 7 , 64bit. jednak nie każdemu by pasowała taka forma

działania gry. Mam zainstalowany DirectX 9c 2010, oraz Visual C++ x86 2010.

Próbowałem włączyć grę poprzez opcję z menu kontekstowego , uruchom wg

zgodności, ale nie wiem czy to miało jakiś wpływ bo gra dalej się nie włączała - było

białe tło. Wyłączyłem pełny ekran i gra się odpaliła.

Problem polega później na graniu w oknie po ustawieniu dogodnej dla danego monitora rozdzielczości. np ja mam 1280x960 ale że wychodziło za ekran to zmniejszyłem bodajże na 1280x800 przez co jest trochę spłaszczony widok - szkoda że nie ma auto dopasowania do ekranu jak w nowych grach. Gdy gra jest w windows mode to możemy dać alt+TAB i przesunąć okno gry wg własnego uznania. Mi nie przeszkadza oczywiście granie w windows mode, nie wiem jak innym. Zmiany rozdzielczości oraz (pełny ekran/windows mode) dokonujemy przed uruchomieniem gry wykorzystując do tego Setup.exe - po zmianie klikamy Zapisz i Wyjdź. Gdy użyjemy Game.exe to gra zapewne pominie okno ustawień i nie włączymy gry. Oba pliki są w głównym katalogu.

polecam link http://www.cenega.pl…echniczna/mafia gdzie jest rozwiązanie problemu, znaczy się problem polega na tym że gra nie może sprawdzić czy jest oryginalna płyta w napędzie z X powodu a tu wydawca CENEGA stanęło na wysokości zadania i rozwiązało problem w postaci nakładki/patcha… na wielu filmikach YuoTube i poradach rozwiązaniem problemu polega z crakowaniu oryginalnej gry lecz nie oto chodzi by wrzucać sobie do komputera plik niewiadomego pochodzenia…