Mafia II - zacina się

Problem wygląda nastęująco ; ustawienia najniższe z natywną rozdzielczością (1280x800) zacina się (idzie ok.15-20 FPS) .Gdy ustawię na 800x600 zaczyna w miarę płynnie (właściwie się nie zacina) ,najpłynniej chodzi przy 640x480 .

Komputer zbyt słaby. Ta grafika to low-end już w czasach gdy wychodziła, nie mówiąc teraz po około 7 latach. Jeśli chcesz grać musisz szukać nowego komputera, najlepiej z GeForce - mafia II lepiej na nim działa, choć wiadomo pod jedną gre komputera się nie dobiera, ale i tak lepiej nVidie.

Czyli widzę jestem zmuszony raz ,że odkładać na sprzęt - właściwie na niego zarobić jak zawód zdobędę ,a dwa to jechać na rozdzielczości 640x480 lub 800x600 - jakoś to przeżyje .Co do grafy to bardziej mi ATI odpowiada  niżeli nVidia .Słaby ,ciężko żeby sprzęt z 2008 roku był mocny :wink: .

To prawda, ciężko o 6 letni sprzęt który swobodnie radziłby sobie z nowymi grami, ale tutaj widać zalete stacjonarnego komputera. Mówi się, że stacjonarna i5 to jak laptopowa i7, w dodatku stacjonarnego PC dużo łatwiej i w większym stopniu można rozbudować + możliwości OC. Jak do gier i profesjonalnego użytku - tylko stacjonarka.

Czyli tak z 3,5-5k ,- musiałbym się dorobić za te kilka lat ?

Za 2000zł można już coś składać, grafike, RAM czy SSD dokupić później - na początek mieć stabilną platformę, procek, mobo, zasilacz, przewiewna buda i choć 4GB RAM. Potem można stopniowo w razie przypływu floty rozbudowywać sprzęt, choć jak mówisz - ok. 3,5 tys zł trzeba dać za dobry sprzęt. Zależnie czy liczyć monitor czy nie, ale właśnie w tych okolicach wyjdzie.

Niestety ,ale licząc z monitorem i systemem (chyba,że go doliczyłeś) Win7 Pro x64)) ,bez mychona i klawiatury bo to drobiazgi .Myślę ,że 4GB RAM wystarczy spokojnie .Jakie płyty głowne są dobre ? Asus ponoć dobry .Procek to myślę ,że i5 lub i7 z ~2.50GHz x4  ,Core 2 Quad już nie ma w sprzedaży tak jak patrzyłem .Karta dźwiękowa to oczywiście Creative ,nie żaden Realtek czy inny badziew .Grafa - Radeon Rxxx lub HD7770 . Niewiem jaki zasilacz (napewno markowy) ,dysk HDD od Western Digital albo Segate - jedne z lepszych rzekomo .

Widzę lekko się zatrzymałeś z nowościami (nie zrozum mnie też źle), ale za ok. 2200zł można mieć http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=62248 - dość mocny procesor i5 (i7 - koszt +450zł), 4GB RAM z perspektywą późniejszej rozbudowy do 8GB, mobo od Asrocka (to nie te same modele co dawniej na cienkim laminacie, chipsety VIA itd.), dysk 1TB z dobrej do domu serii blue. Do tego pół modularny zasilacz z przetwornicą DC-DC i wysoką sprawnością, nagrywarka DVD, dość przewiewna obudowa z USB 3.0 na froncie + Windows 8.1 64bit oraz klawiatura podświetlana i mysz gamingowa. Troche dokładając można wziąć lepszy procek z perspektywą podkręcania, ale wtedy wątpię abyś zmieścił się w 2,5k (procek +200zł, mobo +150zł, chłodzenie +120zł).

W późniejszym czasie do dokupienia byłaby jak mówiłem pamięć RAM i grafika, np. model R9 280 od AMD lub konkurencyjny GTX760 (ok.800-900zł). Gdybyś potrzebował jeszcze monitor to trzeba liczyć się z kosztami na poziomie 450-500zł za tańszy model na matrycy TN w 22-23".

Nie ,nie zrozumiałem Cie źle bo sam też tak uważam - z drugiej ciężko za tym nadążać . Patrzyłem na prawie taki sam zestaw jednakże na gral.pl ,wyszło prawie 3k ,- (łącznie z monitorem-Asus) . Windows jeżeli już to 7 x64 ,ale przez 5-6 lat zdąży moda się zmienić .Chociaż podobno teraz wolniej idzie do przodu wszystko .

Owszem, dziś nowa generacja procków od intela oznacza wzrost wydajności na poziomie ok. 10 procent. Podobnie z nowymi modelami kart graficznych, dlatego nawet procesory intela 2-generacji radzą sobie jeszcze dość dobrze pomimo, że debiutowały 3,5roku temu. Co do windowsa polecałbym windows 8.1, chyba że masz jakieś wyraźne powody do wyboru takiego a nie innego - windows 8.1 jest nowszym systemem, jeszcze lepiej wykorzystuje potencjał sprzętu niż poprzednik, szybciej się uruchamia, a UI kafelkowe wcale nie jest tak złe jak się mówi, po ostatnich aktualizacjach z menu start (8.1) i wiosennej aktualizacji z przyciskiem zasilania i okienkami w kafelkach system ten nie odbiega już tak bardzo od starszych wersji pod względem komfortu obsługi. Windows 7 z resztą ma na przyszły rok zapowiedziany koniec wsparcia rozszerzonego (podstawowe do 2020 roku).