Magicolor 1600W - brak ręcznego druku dwustronnego

Witam wszystkich!

Zwracam się z prośbą o pomoc z następującym problemem - otóż od pewnego czasu użytkuję drukarkę Konica-Minolta Magicolor 1600W. Zadowolony z niej jestem, natomiast ostatnio odkryłem pewien problem - nie da się drukować dwustronnie.

Przykład: mamy plik PDF. Zwykle zaznaczałem opcję drukowania dwustronnego; leciała pierwsza połowa, później komunikat o przełożeniu papieru i leciała druga strona wydruku. Chciałem tak samo zrobić na tej drukarce, i lipa.

Zaznaczenie tej opcji nie zmienia nic - sprzęt wypluwa wszystkie strony. W opcjach drukarki pole “Double-sided printing” jest nieaktywne - przeznaczone rzekomo tylko dla modeli z duplexem. Próbowałem podłączać pod laptopa z Ubuntu - on również jest głuchy na prośby o druk dwustronny.

Pozornie mógłbym sobie poradzić puszczając strony parzyste/nieparzyste, natomiast jeżeli chcemy mieć po dwie strony na stronie (czyli na jednej stronie str. 1-2, na drugiej - 3-4) - to takie rozwiązanie nie zda egzaminu.

Spotkał się ktoś z takim problemem; zna ktoś rozwiązanie tej zagadki?
Będę wdzięczny za pomoc. :slight_smile:

1 polubienie

Hej,

  • Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?
  • Jakie sterowniki są zainstalowane - dedykowane producenta czy te dostępne w systemie operacyjnym?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jak zwykle - najważniejszego zapomniałem napisać. :wink:

System - Windows 7
Sterowniki - pobrane ze strony producenta, dedykowane do tego modelu (rzekomo); dokładnie: version 2.2.5.0. Najnowsze, jakie znalazłem.

Czyli nikt nic nie wie na ten temat? :frowning:

Hej,

Wygląda to faktycznie na celowe działanie producenta. Można spróbować instalacji wcześniejszych wersji sterowników, ale szczerze mówiąc wątpię, by producent wyłączał taką funkcję w ramach aktualizacji sterowników. Można spróbować - https://www.konicaminolta.eu/en/business-solutions/products/office/discontinued-products/laser-printers/colour/magicolor-1600w/downloads.html

Zawsze zostaje możliwość skorzystania z drukarki wirtualnej, na przykład oprogramowania PDF Creator. Drukujesz wtedy na niej dokument z dwoma stronami na jednej. Wynikowy plik PDF uruchamiasz w czytniku PDF’ów i drukujesz z niego tylko strony nieparzyste, a później parzyste. Gotowe!

Pozdrawiam,
Dimatheus