Magiczna Kula na prezent?

Córka marzy o takiej magicznej lampce plazmowej z pływającymi bąbelkami lub piórkami jak u królewny ;-). Pomyslałem że kupię ale taką Kulę plazmową czy to też na niej zrobi wrażenie? Czytałem że mruga w rytm muzyki i jest wrażliwa na dotyk ale niestety bąbelki ani płatki nie lecą. Czy ma ktoś taką i mozna kupić 6 letniemu dziecku? Będę wdzięczny za pomoc.

Powinieneś sam znać córkę i co by wolała :slight_smile: Ja od siebie powiem, że “lava lamp” (bo chyba o tym piszesz) nagrzewa się bardzo i bałbym się, ze może mi dziecko poparzyć (a z dziećmi pracuje i wiem do czego są zdolne 6cio latki, do złapania rozgrzanej lampy na pewno :wink: ).

Witaj.

Ta kula nie spełni Twoich wymagań. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to nowy system MS ( Windows 8 ) Niestety nie jestem pewien co do piórek królewny.

A tak na poważnie, to w lampie plazmowej nie mogą się znajdować obce przedmioty, a efekty, które wymieniłeś Twoja córa pewnie zobaczy w lampce np:

http://allegro.pl/hurt-lampa-lava-z-wos … 51192.html

lub podobnej, ale tańszej.

Pozdrawiam.

Taka kula to fajna sprawa - ale ma parę wad, po pierwsze jest dosyć delikatna - szkło które ją tworzy łatwo zbić, jest dosyć cienkie. Wrażliwa na dotyk jest - dotknięcie ściąga wszystkie pioruny w jedno miejsce - wada ściągniecie ich na jeden mały punkt powoduje dosyć znaczne nagrzewanie się szkła w tym punkcie jeżeli będzie trzymać je dłuższą chwilę. 6 lat to jeszcze dziecko, łatwo o zbicie czegoś takiego. No i jeszcze dodam że nie warto trzymać tego w pobliżu elektroniki typu PC, telefony itp, sieje dosyć mocno zakłóceniami elektromagnetycznymi, jak raz podeszłem z kalkulatorem na odległość paru cm to się wyłączył :stuck_out_tongue: .

Myślę, że jako zabawka się szybko znudzi dość. Ale ogólnie śmieszna sprawa. Z tym nagrzewaniem bez przesady, bo to trzeba dłuższą chwile przytrzymać… najwyżej jak się nagrzeje to puści :stuck_out_tongue: Po prostu za wiele rzeczy z taką kulą zrobić się nie da :wink:

A dla czego nie spełni moich wymagań?