Magiczne, tajemnicze - iluzja, magia itp. ;)

Witam serdecznie, w tym wątku chcialbym poruszyć wszystko co tajemnicze : iluzje, magię itp… zamieszczam ciekawy link z iluzjonistą , sceptykiem - Derrenem Brownem - zobaczcie sami co on potrafi :wink: To jest akurat dokument - na youtube jest tego więcej i są pokazane sztuczki :

http://nowypunktwidzenia.unl.pl/derrenbrown.php

Duzo tego typu materiałów jest własnie na YOU TUBE. Bawilem sie kiedys w iluzje - prawie wylecialem ze szkoly za to… ;D;DD

Dodane 20.09.2009 (N) 14:57

Duzo tego typu materiałów jest własnie na YOU TUBE. Bawilem sie kiedys w iluzje - prawie wylecialem ze szkoly za to… ;D;DD

Koleś jest niesamowity :o .

Podczas tych wakacji na BBC leciała rosyjska ruletka z jego udziałem. Musi mieć stalowe nerwy i być bardzo opanowany.

Widziałem jeszcze jego numer z portfelem jak chodził po jakimś bazarze. Zadawał ludziom kilka pytań i na podstawie ich odpowiedzi zgadywał ile kasy mają w portfelu.

Polecam jego serie na youtube Messiah czy jakoś tak :wink: Koleś pokazuje co potrafi - ukazuje w jaki sposób ludzie są manipulowani i łatwo dają się nabrać :wink: Rozwiewa mity o różnych specjalnych mocach i zdolnościach …

Gdyby nie telewizja i ekipa nic by nie potrafił

Podobnie jak i Copperfiled i inni im podobni.

Nie ma to jak wypowiadać się na temat rzeczy o których nie ma się zielonego pojęcia, czyż nie?

Ale tu nie trzeba mieć zielonego pojęcia, wiadomo że w tym w wszystkim chodzi o tricki (nie tylko telewizyjne).

:slight_smile:

Nie wiem do kogo skierowana jest odpowiedź cece, ale jak przeglądam nie raz jak “magicy” w stanach chodzą po wodzie czy tam latają sobie w jakieś sali kongresowej i widze komentarze w stylu " wow, amazing" to aż dziwie się, że ludzie siedzący przed telewizorem i oglądający program w którym można zrobić, że facet zamieni się nawet w słonia, to aż robi mi się ludzi szkoda.

Bo to jest cała Hameryka, kraj dla półgłówków :stuck_out_tongue:

Bo iluzjoniści to nie magicy. Iluzja polega na wywołaniu u widza właśnie zachwytu aby uwierzył, że iluzjonista robi coś magicznego, sprzecznego z realizmem, za pomocą zrobienia sztuczki.

PS. polecam film “Prestige” :slight_smile:

Nedo dobrze to wytłumaczył różnixe między magią, a iluzją. Fiesta i Błażej mylicie “magików” z osobami, które opanowały sztukę manipulowania zwykłymi ludźmi jakich spotykamy koło siebie każdego dnia. Wiadomo, że nikt mądry nie zachwyca się chodzeniem po wodzie. Ten cały Brown potrafi tak wkręcić człowieka, że on uwierzy w to co tamten mu wmówi. I to jest właśnie niesamowite jak będąc pewnym siebie można sterować zachowaniem innych.

Tyle że sęk w tym że nie ma “magików” (no chyba że myślisz o naszym forumowym :P).