Magnetowid>komuter


(komin15) #1

Witam

Jest taka sytuacja, chcę podłączyć magnetowid GoldStar ArtB do komutera, Tak abym mógł z kasety nagrac obraz do formatu AVI na dysk, a w późnijszej fazie obrobic ten film.

Jak podłączyć magnetowid do kompa? Jakie kable potrzebne, czy potrzebna karta TV, Jaki program do nagrania do AVI? Czy jest to wykonalne?


(Dawiddek55) #2

Wiem tyle że musisz mieć w kompie S-Video OUT (najczęściej te złącza są w kartach TV.),później musisz kupić kabelek S-Video a zdrugiej strony Euro.S-Video wpinasz w kartę a Euro wpinasz w magnetowid.A jeżeli chodzi o program to najlepiej Windows Movie Maker.I dalej musisz w tym programie poszperać i znajdziesz. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :mrgreen: :mrgreen:


(fiero) #3

Noto wiesz nie wiele, nie S-video Out tylko IN jak już coś, a tak w ogóle najprościej poprostu podejdź do firmy która zajmuje się nagrywaniem np. wesel/ślubów i za niewielką opłatą zgrają ci materiał z VHS na płytkę DVD. Chyba że masz tych kaset większą ilość wtedy najtańszym i najprostszym wyjściem będzie kupić kartę TV i podpiąć do niej Video kablem antenowym, obraz będzie ciut gorszy ale najmniej kombinacji z podłączeniem tego wszystkiego.