Magnetowid>komuter

Witam

Jest taka sytuacja, chcę podłączyć magnetowid GoldStar ArtB do komutera, Tak abym mógł z kasety nagrac obraz do formatu AVI na dysk, a w późnijszej fazie obrobic ten film.

Jak podłączyć magnetowid do kompa? Jakie kable potrzebne, czy potrzebna karta TV, Jaki program do nagrania do AVI? Czy jest to wykonalne?

Wiem tyle że musisz mieć w kompie S-Video OUT (najczęściej te złącza są w kartach TV.),później musisz kupić kabelek S-Video a zdrugiej strony Euro.S-Video wpinasz w kartę a Euro wpinasz w magnetowid.A jeżeli chodzi o program to najlepiej Windows Movie Maker.I dalej musisz w tym programie poszperać i znajdziesz. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :mrgreen: :mrgreen:

Noto wiesz nie wiele, nie S-video Out tylko IN jak już coś, a tak w ogóle najprościej poprostu podejdź do firmy która zajmuje się nagrywaniem np. wesel/ślubów i za niewielką opłatą zgrają ci materiał z VHS na płytkę DVD. Chyba że masz tych kaset większą ilość wtedy najtańszym i najprostszym wyjściem będzie kupić kartę TV i podpiąć do niej Video kablem antenowym, obraz będzie ciut gorszy ale najmniej kombinacji z podłączeniem tego wszystkiego.