Magnetowid "psuje" sygnał telewizyjny

(pawelek5) #1

Witam,

Chcę nagrywać filmy przez magnetowid. Podłączyłem antenę telewizyjną pod wejście magnetowidu a pod wyjście podłączyłem telewizor. Po włączeniu telewizora okazało się, że sygnał jest tak słaby, że prawie nic nie odbiera. Jak ustawić magnetowid, żeby " nie psuł" sygnału?

Magnetowid: Panasonic NV-SD437

Wiem, że teraz to starocie, ale ja na razie tylko to mam.

(Kpc21) #2

Może użyć trójnika, pod jedno wyjście podłączyć magnetowid, pod drugie telewizor. Sam magnetowid do TV podłączyć eurozłączem czy cinchami.

(pawelek5) #3

Zapomniałem o jeszcze jednym napisać: Gdy podłącze tą antenę do magnetowidu i magnetowid do telewizora Scartem (nie wyjściem antenowym) to widzę, że magnetowid też tak samo słabo odbiera jak telewizor, gdy jest podłączony anteną od magnetowidu.

(jas_fasola) #4

A po co to się bawić jeszcze sygnałem analogowym który za chwile i tak zniknie. Kup tuner DVB-T z funkcja nagrywania na pena czy dysk. Taki tuner kupisz już za około 100zł a i jakość obrazu będzie o wiele lepsza. Szkoda twojego czasu na takie zabawy. Poza tym taśma za chwile też dostarczy ci nie lada wrażeń. Sam kilka lat temu poprzegrywałem póki mogłem kilka kaset z najważniejszymi filmami bo już była ostatnia szansa tych kaset mimo że nie były praktycznie używane.

(pawelek5) #5

Planuje kupno tunera, ale na razie chciałbym się pobawić tym starym magnetowidem, ale skoro nie ma innego rozwiązania...

(Bowjan) #6

Podłączyłeś magnetowid do prądu?

(pawelek5) #7

Oczywiście, i tak, i tak nie działa :frowning: .

(Bowjan) #8

Samo włożenie wtyczki nie wystarczy,trzeba jeszcze go właczyc jak do normalnego uzywania.

(pawelek5) #9

Ustawiłem go (data, czas, wyświetlacz, wyjście AV itp.) i może odczytywać kasety i nagrywać (ale nie ma co, co prawda może nagrywać telewizje, ale tylko przy włączonym telewizorze [przez wejście/wyjście Scart]), ale może trzeba coś ustawić z odbiorem telewizji?

(Bowjan) #10

Ja o pdłaczeniu najprostszym antena in - out. Wersja taka jaką opisałeś na poczatku.

(Bowjan) #11

Jeśli w dalszym ciagu jest gorszy sygnał pomimo właczonego video to moze być uszkodzony kabel antenowy łączacy video z tv albo jest uszkodzona głowica w.cz. w magnetowidzie.

(pawelek5) #12

Kabel antenowy raczej nie, bo gdy podłącze go bezpośrednio do TV to wszystko jest OK. Głowica też raczej dobrze działa, bo kasety dobrze odtwarza.

(Bowjan) #13

Głowica w.cz. to nie to samo co głowica wizyjna

(pawelek5) #14

Teraz doczytałem, że pisałeś o nie kabel antenowy, a ten kabel co łączy video z telewizorem. Też powinno działać, bo gry zobaczę na telewizorze (kablem Scart) jak samo video odbiera sygnał to widzę, że ten sygnał jest do d...

-- Dodane 16.08.2012 (Cz) 18:14 --

A ta głowica mogła sama się zepsuć? Bo to video stało na szafie przez 2 lata nieruszane.

-- Dodane 16.08.2012 (Cz) 18:24 --

A i jeszcze jedno: Do tej anteny włączony jest zasilacz i, gdy odłączam zasilacz (wtedy, gdy antena jest podłączona do video) to na pół sekundy obraz robi się OK i wraca do słabego sygnału.

(Bowjan) #15

Jeśli przy podłączeniu video do tv kablem antenowym(nie Euro)obraz jest do bani to jest pewne że głowica w.cz. jest walnięta albo ten kabel jest uszkodzony.

(pawelek5) #16

Trudno, nie ponagrywam sobie filmów :frowning: :cry:

(Kpc21) #17

To już coś.

Dioda na zasilaczu przy podłączonym magnetowidzie się świeci?

Jakiego rodzaju są to zakłócenia? Śnieży czy są jakieś pasy, pręgi?

(pawelek5) #18

Dioda na tej wtyczce od anteny zawsze świeci.

Migocze, drga, nieostry obraz.

-- Dodane 16.08.2012 (Cz) 19:25 --

Teraz odkryłem, że jak nie docisnę wtyczki od anteny do magnetowidu to jest lepszy obraz.

-- Dodane 16.08.2012 (Cz) 19:39 --

http://www.voila.pl/037/kjpr5/index.php?get=1&f=1

Zawsze, gdy obraz robi się lepszy wtyczka jest niedociśnięta. Gdy docisnę wtyczkę do magnetowidu są zakłócenia.

(Kpc21) #19

Możesz ten film jakoś skompresować?

(pawelek5) #20

Nie za bardzo umiem. W WinRarze odejmuje tylko 3 MB w najlepszej kompresji.