Mail wysłany kilka dni temu, przyszedł dziś(faktura orange)

Dostaję e-fakturę z Orange (tpsa) i kilka razy miałem takie coś, że mail niby został wysłany 5.11, a dostałem dzisiaj 8 listopada. Tylko, że ten mail w skrynce pojawia się tak jakby przyszedł 5.11.

Skąd takie opóźnienia? Czy to wina Orange czy czegoś innego?

E-maile sprawdzasz w przeglądarce logując się na konto ( jakie to konto - gmail , outlook , yahoo czy inne) czy używasz do tego programu pocztowego?

Jaka jest data nadania e-maila do Ciebie - faktycznie jest data nadania 5… od Orange a dostajesz 8… na skrzynkę pocztową czy data nadania od Orange jest 8… i dostajesz 8… bo jeśli tak to ściemniają , sprawdzałeś datę i godzinę nadania?

Pocztę sprawdzałem na kliencie (thunderbird) i logując się przez przeglądarkę (konto gmaila). Takich sytuacji miałem już kilka i bez różnicy czy przez klienta czy przez przeglądarkę.

Poczta przychodzi opóźniona, ale po prostu jest umieszczona tak jakby przyszła tych kilka dni temu. Wysłana jest 5.11. Jak mam pocztę z środy, wtorku to ta wiadomość z orange jest umieszczona jakby przyszła w poniedziałek. Rozumiesz dla mnie jest to strasznie dziwne, że przychodzi nowa wiadomość i jest umieszczona kilka dni temu. Coś tu po prostu nie gra…

PS

Załączniki zajmują tylko 254KB

U mnie a też używam Thunderbird jest zawsze wszystko ok , przez przeglądarkę także.

Te kilka sytuacji związane jest zawsze z e-mailami od Orange? Czy z innymi e-mailami też się zdarza? Jeśli z innymi e-mailami nie zdarza się taka sytuacja to po prostu Orange leci w babuku i kombinuje by e-mail przyszedł na czas a jest wysyłany z opóźnieniem.

Takie mailowe sytuacje mam tylko i wyłącznie z fakturami Orange.

No i sytuacja się rozwiązuje , po prostu nie wysyłają ich na czas a potem kombinują ( z datą wysłania) by było tak jakby wysyłane były danego dnia, dlatego thunderbird i w przeglądarce generuje że przyszedł e-mail dzisiaj a umieszczany jest że kilka dni temu.

Jednak dzwoniąc do Orange ( i tak to nie ma sensu) zapewnią Cię że wszystko jest ok. to ich znana polityka , wykręcą się.

PS: wiele osób ma problemy z Orange ( generalnie jest tam “bajzel”) dlatego tak to wygląda. U mnie w rodzinie też korzysta się z usług Orange ( internet) i wiem to z doświadczenia że nic nie wskórasz , oni umywają ręce od wszystkiego.

Płać wtedy jak dostajesz fakturę i tyle , nawet jakby co nie masz dowodów że coś jest nie tak bo masz datę nadania faktury , a że przychodzi 3 dni później - nie możesz udowodnić.

ale z tego by wynikało, że można “sfałszować” tak datę wysłania maila… W takim razie jak to zrobić?

Manipulują nagłówkami. Otwórz tego maila w Thunderbirdzie i naciśnij Ctrl+U. Znajdź nagłówek Date - coś w stylu: “Date: 8 Nov 2012 06:17:01 -0500” - mogą ustawić dowolny (spamy często przychodzą “z przyszłości” by pojawić się na szczycie listy wiadomości do przeczytanai). Następnie masz nagłówek Received:

Received: from server.pl (server.pl. [123.123.123.123])

        by mx.google.com with ESMTPS id mxxxxxx.12.2012.11.08.01.56.27

        (version=TLSv1/SSLv3 cipher=OTHER);

        Thu, 08 Nov 2012 01:56:27 -0800 (PST)

Na tej podstawie będziesz w stanie stwierdzić, kiedy Gmail otrzymał ich wiadomość.

mam tak:

Czyli “poważna firma” manipuluje nagłówkami!? Myślałem, że takie tricki to należą do arsenału jakiś tanich i niepoważnych firm.

Jak wysyłam maila - to jak zmienić to date? Chcę to spróbować - czy to działa rzeczywiście…

Po prostu zmień datę w systemie.

dzięki Gl1zDa :slight_smile: Działa…czyli w sumie to wystarczy, że serwer, z którego wysyła orange ma nieaktualny zegar systemowy…

O 3 dni? Ciężko działać na takim serwerze, zbyt wiele usług wymaga zsynchronizowanych zegarów na serwerach, chociażby SSL zaczyna w takich wypadkach sprawiać problemy.

czyli robią to z premedytacją ? aby terminy się zgadzały?

Nie mam pojęcia jaki mają w tym cel, ale możesz do nich napisać w tej sprawie i zapytać. Jak nie, to zawsze możesz napisać o tym na blogu jak TomekB i opisać swoje podejrzenia - może wtedy się zainteresują, wygląda na to, że obserwują blog DP.

To było do przewidzenia że manipulują gdyż tylko z ich e-mailami masz problem. Myślę że cel jest jeden - robią to by płacić im po terminie a wtedy wyegzekwują odsetki czy jakąś karę pieniężną , dla mnie po prostu chcą wyłudzać pieniądze w sposób nieuczciwy i jest to chamstwo totalne. Ja bym zagroził że zrezygnuję z ich usług jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce jeszcze raz i założę sprawę cywilną o nieuczciwe praktyki a ponadto opisał im jak to się odbywa by wiedzieli że wiesz co kombinują i tyle. Ciekawe jakby się tłumaczyli? Chciałbym to usłyszeć. :smiley:

Teraz to sprawdziłem jeszcze raz i na taki numer z zmianą czasu systemowego nabiera się klient Thunderbird. Poczta.onet też chyba się na to nabiera…

Na koncie googla (otwieranego przez przeglądarkę) jest normalna data wysłania tej faktury.

Chwila, przecież e-faktury wysyłają z dużym wyprzedzeniem i te 3 dni nie ma żadnego znaczenie do odsetek.

Też mam Thunderbird i dostaje w terminie 5-7 a płatne jest do 20 czyli sporo dni do ostatecznego terminu.

Załącznik ma około 240kb i działa poprawnie więc waga u Ciebie to nie problem.

Zdarza się że sama skrzynka pocztowa dostarcza z opóźnieniem.

nie ja jeden miałem ten problem…http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?p=171132

wystarczy zrobić sortowanie wg kolejności otrzymania i wszystko działa