Mail z 1970

http://tomekpw.webpark.pl/mail.jpg

Czy dostaliście kiedyś takiego maila. Mi ten pojawia się co kilka dni i za każdym razem gdy go usunę to za kilka dni znów go dostaję. Jest tylko w programie bo na skrzynce pocztowej na stronie www nie mam go. Dziwna sprawa. Wiecie może jak go usunąć?

mail jest w folderze Niechciane , więc TB odfiltrował go jako spam. znając nadawcę tego posta, możesz go dołączyć do czarnej listy mechanizmu Antyspamowego na platformie WP i nie będziesz go ściągał klientem pocztowym.

Jest tylko jeden problem.

Jak widzisz na zdjęciu nie ma nadawcy! Nie mogę zlokalizować nigdzie tego nadawcy. Dlatego nie mogę go dodać do czarnej listy.

Thunderbird umożliwia przecież filtrowanie także po innych nagłówkach maila oraz po treści. Wklej tutaj zawartość okienka ‘Źródło wiadomości’ jednego z tych maili, to może uda się skonstruować jakiś lepszy filtr. A tymczasem spróbuj utworzyć nowy filtr, w pierwszej kolumnie (tam gdzie Temat, Nadawca itp itd) wybierz ‘Dostosuj’, dodaj nowy nagłówek o nazwie Date. I teraz utwórz filtr z następującymi warunkami:

-spełniający dowolne poniższe kryteria

  • pole Date zawiera 1970…

… wykonaj następujące czynności:

I tu wg uznania. Ustaw status niechcianej poczty na ,Niechciana’, i/lub usuń i/lub przenieś do folderu…

goomish słuchaj, ale przecież autorowi wątku TB poprawnie zakwalifikował niechciany mail jako spam (Niechciana poczta) i mail został umieszczony w folderze Niechciane.

fenikstomek zmień załączony obrazek jako link, bo się forum rozjeżdża.

Heh, no tak. Przegapiłem obrazek, pewnie dlatego że taki mały :stuck_out_tongue:

Ale w takim razie

a) nie rozumiem problemu fenikstomka. Dziwny mail został zakwalifikowany jako spam i wylądował gdzie trzeba. A folder Niechciane można automatycznie opróżniać co jakiś zadany czas, kasując śmiecia bezpowrotnie

b) Moje poprzednie wypociny nie są tak całkiem i do końca bez sensu :), bo można wykorzystać filtr do natychmiastowego kasowania takiego maila z pominięciem mechanizmów antyspamowych Thunderbirda i folderu Niechciane.