Mail z 1970


(fenikstomek) #1

Czy dostaliście kiedyś takiego maila. Mi ten pojawia się co kilka dni i za każdym razem gdy go usunę to za kilka dni znów go dostaję. Jest tylko w programie bo na skrzynce pocztowej na stronie www nie mam go. Dziwna sprawa. Wiecie może jak go usunąć?


(Grzegorz Ch) #2

mail jest w folderze Niechciane , więc TB odfiltrował go jako spam. znając nadawcę tego posta, możesz go dołączyć do czarnej listy mechanizmu Antyspamowego na platformie WP i nie będziesz go ściągał klientem pocztowym.


(fenikstomek) #3

Jest tylko jeden problem.

Jak widzisz na zdjęciu nie ma nadawcy! Nie mogę zlokalizować nigdzie tego nadawcy. Dlatego nie mogę go dodać do czarnej listy.


(goomish) #4

Thunderbird umożliwia przecież filtrowanie także po innych nagłówkach maila oraz po treści. Wklej tutaj zawartość okienka 'Źródło wiadomości' jednego z tych maili, to może uda się skonstruować jakiś lepszy filtr. A tymczasem spróbuj utworzyć nowy filtr, w pierwszej kolumnie (tam gdzie Temat, Nadawca itp itd) wybierz 'Dostosuj', dodaj nowy nagłówek o nazwie Date. I teraz utwórz filtr z następującymi warunkami:

-spełniający dowolne poniższe kryteria

  • pole Date zawiera 1970...

... wykonaj następujące czynności:

I tu wg uznania. Ustaw status niechcianej poczty na ,Niechciana', i/lub usuń i/lub przenieś do folderu...


(Grzegorz Ch) #5

goomish słuchaj, ale przecież autorowi wątku TB poprawnie zakwalifikował niechciany mail jako spam (Niechciana poczta) i mail został umieszczony w folderze Niechciane.

fenikstomek zmień załączony obrazek jako link, bo się forum rozjeżdża.


(goomish) #6

Heh, no tak. Przegapiłem obrazek, pewnie dlatego że taki mały :stuck_out_tongue:

Ale w takim razie

a) nie rozumiem problemu fenikstomka. Dziwny mail został zakwalifikowany jako spam i wylądował gdzie trzeba. A folder Niechciane można automatycznie opróżniać co jakiś zadany czas, kasując śmiecia bezpowrotnie

b) Moje poprzednie wypociny nie są tak całkiem i do końca bez sensu :), bo można wykorzystać filtr do natychmiastowego kasowania takiego maila z pominięciem mechanizmów antyspamowych Thunderbirda i folderu Niechciane.