Mail z własną domeną - jak?

Witam,

chciałbym mieć adres kontakt@cośtam.eu - szczerze mówiąc średnio się w tym orientuję, bo nie przeglądam ofert - wie ktoś, jak można coś takiego zdobyć tanim kosztem (bo za darmo na pewno się nie da :P). Nie wiem co mam wykupić, hosting+domena, sama domena wystarczy - czy jak?

Pozdrawiam!

Wystarczy sama domena, pod warunkiem że hostingiem zajmiesz się sam.

Sama domena, hosting DNS (np. freedns.42.pl) dla domeny i Google Apps albo Windows Live for Custom Domain i jest mail z własną domeną prawie bez kosztów.

OK, prawie bez kosztów - więc za co trzeba zapłacić, widzę że Google Apps jest płatne, WLfCD nie wiem, bo nie potrafię znaleźć, a domena - OK, się kupi.

Domena jest płatna. DNS da się znaleźć bezpłatny, Apps są darmowe nie dla firm: http://www.google.com/apps/intl/pl/group/index.html i tak samo dla Windows Live: http://explore.live.com/windows-live-admin-center.

Są darmowe domeny np tk / co.cc. Lecz twoje wiadomości w dużym stopniu będą lądować w spamie :slight_smile:

O spamie wiem - ale spróbuję to wszystko połączyć do kupy z .tk, żeby zobaczyć czy umiem to zebrać do kupy i jak to działa. Gdy się uda - kupię jakąś domenę.

BTW : gdzie najlepiej wykupić - wiadomo dobrze&tanio

Przy zakupie domeny nie kieruj się ceną rejestracyjną, bo te często są prawie za darmo, ale już za przedłużenie jej na kolejny rok trzeba zapłacić ~ 100 zł. Ja mogę polecić Ci firmę hostingową ovh.pl, mocna pozycja na polskim rynku, cena rejestracji domeny .pl 12 zł, a po roku cena przedłużenia wynosi ok. 40 zł. Dodatkowo do domeny dostajesz w cenie serwer start1M, gdzie masz 1mb na stronę internetową i jedno konto e-mail o pojemności 2GB. Sam z tej opcji korzystam i jest w pełni zadowolony ;).

Jeżeli chcesz sobie poczytać o firmach oferujących usługi hostingowe na polskim rynku to polecam Tobie forum: http://www.webhostingtalk.pl/

Pozdro :slight_smile: