Mail zapisany w wysłanych, a koleś twierdzi, że nie dostał

Mam pocztę w gmailu i czy może być coś takiego, że ja mam zapisane w wysłanych ten mail (w thunderbirdzie i na serwerze gmaila).

A odbiorca twierdzi, że maila nie dostał. Może tak być? Czy po prostu odbiorca ma coś schrzanione z pocztą?

Najprawdopodobniej Twój mail trafił u niego do spamu. Albo ma jakąś regułę, która usuwa maile bez potwierdzenia po spełnieniu jakiegoś chorego warunku. Niemożliwe żeby Googlowi mail uciekł.

Żaden system/program nie jest w 100% niezawodny i błędy się czasem zdarzają…

a może koleś kłamie

Jest jeszcze taka możliwość, że mail był zbyt duży (na przykład poprzez dołączone załączniki), a operator pocztowy odbiorcy nie jest w stanie odebrać wiadomości większych niż określona we właściwościach danego konta pocztowego.

Wtedy powinieneś dostać informację zwrotną że mail nie mógł być z jakiegoś powodu dostarczony.

Areh - zazwyczaj tak jest, ale tez miałem podobną sytuację, gdy ktoś twierdził, że wysłał do mnie maila, który de facto nie dotarł, a nadawca twierdził, że ma w wysłanych i żadnego maila o niedostarczeniu nie dostał.

Załącznik był niewielki - jakiś artykulik w .docu. Przypuszczam, że coś z pocztą u odbiorcy.

czasem filtry antyspamowe ustawione są dziwacznie np: reagują na jakieś słowa czy nawet fragmenty wyrazów albo nie podoba im się, że załącznik jest w jakimś konkretnym formacie. A bywa, że admini poczty wymyślą, że jakiś dostawca usług (akurat z google to nie) jest nie tego z jakiegoś powodu i blokują pocztę ze wszystkich serwerów. Na tlenie jest jakaś swoista niechęć do serwerów 1and1 dla przykładu.

Innymi słowy koleś nie musi łgać i mógł maila nie dostać. Chociaż od G to dziwne trochę…

Nie jest dziwne że gmail wrzuca do SPAM jakieś maile- mi chociaż mam odhaczoną funkcję SPAM w Ustawieniach gmaila, często to się zdarza. Powiedz gostkowi aby sprawdził swoje konto na gmailu bezpośrednio poprzez stronę startową Google a nie przez program pocztowy na kompie- twoja wiadomość powinna być w folderze SPAM.