Mail ze strony+ zdjęcie tłą+rożne przeglądarki= 3 problemy


(Leo555) #1

Witam Was, tak jak napisałem w temacie mam potrójny problem. Pierwszy związany w wysyłaniem @ ze strony (nie na zasadzie że wpiszę treść wiadomości nacisnę wyślij i pojawi mi się domyślny program pocztowy, bądź jego konfiguracja). Próbowałem to robić na różne sposoby (najlepiej że kiedyś już taką stronę do wysyłania maili zrobiłem i działała :frowning: a teraz nie umiem sobie z tym poradzić). Szukałem po internecie i zrobiłem kilka taki stron zarówno w html jak i php jednak w przypadku html wyświetla się domyślnym program pocztowy a w przypadku php wszytko wysyła, pisze ze "mial został wysłany"-skrypt miał funkcję sprawdzającą wysyłanie ale wiadomości na @ nie otrzymuję. Jak sobie z tym poradzić?? dodam że mam konta na strony które obsługują funkcję mail.

Drugi mój problem polega na tym żeby zrobić tło pod stroną jak np na takim cms ciecina.eu Z samym tłem to nie ma żadnego problemu, można zrobić że tło jest nieruchome i zawartość strony "przesuwa" się po tle, jak i sytuację ze strona przesuwa się razem z tłem. Mój problem polega na tym że to zdjęcie nie dostosowuje się do rozdzielczości monitorów. Jak sprawdzam stronę na latopie to jest ok, ale jak sprawdzam na większym monitorze to zdjecie się nie dopasowuje się do rozdzielczości monitora i "ucieka". Czy jest jakaś funkcja która rozpoznaje rozdzielczość monitora?

Trzeci problem jest związany z różnymi przeglądarkami. Mianowicie w IE strona jest ok, ale w firefoxie już się "rozjeżdża". Tutaj też pytanie czy jest takaś funkcja sprowadzająca przeglądarki żeby stronie nie tylko w IE była wyświetlana poprawie?


(system) #2
  1. http://www.kurshtml.boo.pl/html/wyslani ... larze.html

  2. http://www.cssplay.co.uk/layouts/background.html

  3. Nie


(Leo555) #3

Jeżeli nie ma takiej funkcji to co mam zrobić żeby nie istniał problem przeglądarek i różnych wyświetlań strony ?