Maile dodaję do spamu i dalej przychodzą normalnie

przychodzą do mnie maile od strony okazik.pl, nie wiem co to brałam udział w paru konkursach ale nie w okaziku raczej i dodaję do spamu a one dalej pojawiają się w normalnej skrzynce co zrobić żeby ich nie mieć??

Ustawić filtr żeby maile z danego adresu od razu usuwał.

Poza tym w stopce maila powinien być link do wypisania się z subskrypcji i informacja na jakiej podstawie jest ona wysyłana.

a jak ustawić filtr na poczcie o2? stopka szczerze mówiąc nie wiem co to jest i jak to wziąć skąd :smiley:

Stopka to sam dół maila. 

Ustawienie filtra -> Ustawienia -> Antyspam -> Dodaj regułę do czarnej listy -> i albo wpisujesz tylko adres e-mail albo adres strony po znaku @ 

Od razu mówię, jeśli jest to e-mail nadesłany przez o2(słyną ze spamu) to nic nie poradzisz, ich maile zawsze będą trafiać do folderu odebrane.

 

Sprawdź czy wiadomości wysyłane są z tego samego adresu.

 

Regulaminy czytasz? Cześto w regulaminie jest napisane, że zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych i przekazywanie ich innym podmiotom w celu realizacji… itp. Tak poza tym to masz prawo żądać usunięcia twoich danych osobowych z ich bazy danych.

 

Przesadzasz z tym spamem od o2, po pierwsze to nie spam, bo korzystając z ich poczty zagadzasz się na otrzymywanie wiadomości reklamowych, po drugie, o2 wcale nie wysyła wiadomości reklamowych aż tak dużo jak piszesz, na dzień dostaję maksymalnie dwie takie wiadomości, gdzie na interii potrafiłem dostawać przynajmniej 10 dziennie. Potrafię nie logować się tydzień na pocztę i gdy zaloguje się to do usunięcia mam niekiedy tylko 5 wiadomości z reklamami od o2.

Co do dodwania do spamu reklam od o2, to faktycznie, filtr antyspamowy nie bierze ich pod uwagę.

Tak mało, bo wprowadzili tam takie coś, że reklamy pojawiają się dopiero po zalogowaniu (w czasie) z ustalonym limitem. Jak ktoś długo nie korzysta ze skrzynki, to reklam nie przybywa, dostanie nowe jak tam znowu zajrzy.

Do tego reklamy są oznaczone (przesłane przez Pocztę o2), więc problemu z tym nie ma.

To nie jest spam tylko mailing :slight_smile:

 

Filtry na poczcie o2 znajdziesz w ustawieniach. Opcje -> Antyspam i na dole masz czarną listę.

“Sprawdź czy wiadomości wysyłane są z tego samego adresu.” jak to sprawdzić?

 

“Tak poza tym to masz prawo żądać usunięcia twoich danych osobowych z ich bazy danych.” ale nie jestem zarejestrowana na okaziku i nie wiem z której innej strony zaakaceptowałąm regulamin o przekazywaniu innym podmiotom moich danych

 

“Regulaminy czytasz? Cześto w regulaminie jest napisane, że zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych i przekazywanie ich innym podmiotom w celu realizacji… itp. Tak poza tym to masz prawo żądać usunięcia twoich danych osobowych z ich bazy danych.” dobra a jest np. konkurs na stronie i chcę wziąć udział to nie mam wyjścia jeśli chcę brać udział muszę zaakceptować ten regulamin? Czy można nie zrobić tego a wziąć udział?

 

jeszcze co dodawnia do czarnej listy to np. dosatję spam czy jak to zwał od “okazik.pl” tak pisze w nadawcy czyli że mam wpisać “okazik.pl” tak?

Normalnie, patrzysz z jakiego adresu przyszedł mail…

 

A nie ma na dole maila opcji, by zrezygnować z subskrypcji?

 

Możesz nie brać udziału w konkursie. Albo zrezygnować z subskrypcji po zakończeniu konkursu.

 

A tam nie jest opisane, jak należy to obsługiwać?

“Normalnie, patrzysz z jakiego adresu przyszedł mail…” a no tak czyli okazik.pl. Dzisiaj tak zajrzałam to nie miałam na czarnej liście tej strony jednak to chyba dobrze wtedy nie wpisałam

 

“A nie ma na dole maila opcji, by zrezygnować z subskrypcji?” nie wiem bałam się wchodzić do środka emaila, tzn otwierać go bo są różne wirusy a ja tego okazika nie znam ale mogę sprawdzić

 

“A tam nie jest opisane, jak należy to obsługiwać?” jest napisane “Na przykład podanie ciągu domena.pl sprawi, że listy z tej domeny (reklama@domena.pl, biuro@domena.pl) nigdy nie będą uznawane za spam.” ale okazik.pl jest bez małpy, może jakbny weszła do środka to będzie pisać z małpą ale jak mówiłam boję się wchodzić w takie dziwne maile do środka :stuck_out_tongue:

Najlepiej używać aliasów.

Opcje > Twoje adresy

Można tam sobie ustawić dodatkowe adresy i je podawać do konkursów np. Kirin-jakiś-konkurs@10g.pl.

Gdy ktoś zacznie spamować, to wystraczy usunąć taki alias.

Wirusy najczęściej przesyłane są w załącznikach, np. jako plik graficzny i dopiero gdy go uruchomisz, wirus się instaluje. Samo odczytanie wiadomości nie powinno spowodować zainstalowania wirusa.

 

To jest etykieta, taką etykietę można sobie ustawić, tj. zamiast adres@email.pl wyświetlać się będzie np. Imię Nazwisko lub jakąś nazwa, w tym przypadku okazi, czyli ktoś ustawił sobie etykietę okazik.pl, dlatego nie wyświetla Ci się adres@okazik.pl, dlatego wiadomości mogą przychodzić z różnych adresów pod tą samą etykietą.

 

Szczerze, mnie to nie obchodzi kiedy pojawiają sie reklamy, ważne że jak po tygodniu albo miesiącu się zaloguję to nie mam 100 maili reklamowych do usunięcia, jak to bywa na innych kontach pocztowych, gdzie w ciągu dnia potrafi przychodzić 10 maili, a filtry antyspamowe nawet prawdziwego spamu nie potrafią wyłapać (na jednym z kont albo ktoś się włamał na serwery, albo zostały zainfekowane, bo dostawałem spam od użytkowników z domeny dostawcy, mało tego dostawałem spam z adresu należącego do mnie, tj. jakbym wysyłał spam sam sobie).

Ten “okazik” wygląda na serwis podobny do popularnego Groupona - po wejściu nie powinno się nic stać. I na pewno będzie tam, na samym dole maila, dostępna opcja wypisania się z subskrypcji - choć zapewne będzie to wymagało wyrejestrowania się ze wspomnianego serwisu.

 

Zobaczysz też pełny adres, który możesz wpisać do filtra antyspamowego.

 

A co do plików graficznych - taki plik w mailu przesyłanym w HTML można przecież osadzić, przeglądarka ściąga go wtedy automatycznie.

a mam pytanie bo mi ostatnio dużo różnego spamu przychodzi, czy mogę wpisać w tą czarną listę bez  @ tylko np. włąśnie jak okazik.pl, bo okazik już wiem że jest bezpieczny ale o innych tego nie wiem :stuck_out_tongue: bo jednak nie chcę wchodzić do środka maila jakiegoś dziwnego

Spróbuj nawet z tym Okazikiem, jeśli się z niego nie wypisałaś, sprawdź czy działa :slight_smile:

 

Nie każdy korzysta z poczty na o2, by to wiedzieć.

Oczywiście, że można, akurat o2 domyślnie blokuje wyświetlanie grafik w wiadomościach html i trzeba ręcznie ustawić, aby pobierało obrazki. Złośliwy kod można przemycić na wiele sposobów, ale niektóre webmaile czy nawet klienci MUA domyślnie blokują wiadomości html, więc popularność maili z “ciekawymi” fotkami raczej nie maleje. :wink: