''MAINBOARD NOT SUPPORT'' dlaczego taki komunikat

Po zainstalowaniu Win XP chciałem wgrać stery do płyty głownej ale tam gdzie był przycisk ‘‘autosetup’’ jest ten napis ''mainboard not support".

Czy to w czymś przeszkadza bo wydaje mi się że komp dziwnie chodzi, ciężko się odpalają płyty z autostartu (długi czas oczekiwania na reakcję)

No wychodzi na to, że instalujesz sterowniki od od tego chiopsetu który masz na płycie głównej. Jakie masz mobo?

Bo to jest konsekwencją braku zainstalowanych sterowników.

Płyta ze sterownikami na pewno jest do tej płyty głównej,tylko sama instalacja systemu była ze sporymi problemami.Straciłem nawet 8 giga twardego dysku. Podczas konwertowania plików na NTFS przed instalacją trwało to tak długo że przerwałem i z partycji 33 gigowej zostało 25 giga, ale to jest oddzielny temat. Jeśli płyta ze sterownikami jest oryginalna to co mam robić?

spróbój ściągnąc stery ze strony producenta

na Twoim miejscu, zwłaszcza, że wygląda to na “świeży” system - odpaliłbym z bootowalnej dyskietki : http://genesis.net.pl/Dyskietka-Startowa_35642.html

  • następnie przy użyciu Pmagic zrobił porządek z dyskiem, partycjami itp ;-))

a następnie wziął się za ponowne instalowanie XP-ka.

P.s - jaką masz płytę główną?

Płyta to P4S5A, SiS 645DX

Sorki,. że dopiero dziś - ale … nie jestem jedynym użytkownikiem komputera (w tym domu ;-)) )

Więc tak…

Jeżeli już zrobiłeś sobie porządek z twardym, to :

  1. nie instaluj “automatem”, potrzebujesz sterowników do : AGP, LAN, Audio - na stronie producenta masz najnowsze wersje :

http://ecs.com.tw/ECSWebSite/Products/P … 1&LanID=16

a jeżeli wolisz z płytki to znajdziesz je bez trudu (mostek południowy to SIS 961)

  1. jest to dość stara płyta - na Twoim miejscu zaktualizowałby też i bios

P.s.

Pamięci możesz mieć max. PC 2700 (ddr 333) - choć czasami chodzą niektóre 400-ki.

adres do sterownika dźwięku i oprogramowania AUDIO RACK ( oczywiście jeśli masz na CMI973 - lepiej sprawdzić na płycie głównej) : ftp://ftp.biostar-usa.com/drivers/audio … _WinXP.exe