Maksymalizacja okna powoduje zasłonięcie paska zadań (win7)


(lukasz_n) #1

Dobry wieczór, mam taki problem że podczas maksymalizacji okna jakiejkolwiek aplikacji zasłania ona pasek zadań (menu start), szukałem i niestety nie znalazłem sposobu jak to zmienić by aplikacje maksymalizowane nie zasłaniały tego paska. Kilka godzin wcześniej wszystko było w porządku teraz nagle powstała mi taka sytuacja. Jak to naprawić by było “po staremu”? Szukałem opcji związanej z paskiem zadań na wierzchu ale niestety nie mogę jej odnaleźć.

Za pomoc z góry dziękuję.


(Bogdan_G) #2

Start, właściwości, pasek zadań, zaznacz < trzymaj pasek zadań zawsze na wierzchu. A tak na marginesie, przeglądarka ma pełny ekran F11 też zasłania pasek, a aplikacje np. Ccleaner - nie zasłaniają paska.


(lukasz_n) #3

Dziękuję za odpowiedź, ale u mnie to wszystko zasłania pasek, nie mogę znaleźć opcji “pasek zadań zawsze na wierzchu” Co do trybu ekranowego przeglądarek to wiem o tym że zasłania cały ekran w trybie pełnoekranowym.

Na dowód wklejam screena: 5iy7p.jpg

To było tak że coś przypadkowo poprzeciągałem myszką i się tak zrobiło. Denerwująca sprawa.


(Bogdan_G) #4

Moja porada dot XP. Na win 7 mam tak, jak Ty, tylko z opcją < nigdy nie scalaj. Przypadkowe zmiany można usunąć przez przywrócenie systemu do ostatniego punktu przywracania, przed wystąpieniem problemu.


(lukasz_n) #5

Przywrócenie systemu dało radę. Ale niestety nie wiem co powoduje ten błąd, trudno, ważne że działa.