Maksymalna ilość kont IP

Witam, nie wiedziałem dokładnie gdzie o tym napisać, ale uznałem że to będzie najlepszy dział.

Chodzi o to, że chciałem zacząć grać w Minecrafta ze znajomym na pewnym serwerze (jeśli myślicie że mam od 10 do 13 lat bo Minecraft to się mylicie). Chcąc się zarejestrować, pisze że maksymalna ilość kont z tego adresu IP. No dobra, próbujemy inny. To samo. I na kolejnych także. Domyślam się, że chodzi o to że od kwietnia mam zainstalowany router w domu i mam WiFi, oraz coś z IP zewnętrzym/wewnętrznym, nie wiem nie znam się na tym.

Można coś z tym zrobić, abym miał jedno własne IP i bez takich problemów?

Tak sobie myślę, że do tej gry zamiast instrukcji powinni dorzucać jakiś podręcznik wyjaśniający tajniki sieci komputerowych. Bo nie pierwszy raz widzę/słyszę tego typu pytania, przynajmniej byłby z tej gry jakiś pożytek.

Jak jesteś za natem dostawcy, to jedyne co możesz zrobić to:

  1. Wykupić publiczny adres (o ile to możliwe).
  2. Zmienić dostawcę internetu na takiego z publicznym adresem ip.

Trzecia opcja - może założyłeś tyle kont że ci zablokowali tworzenie nowych?

Może po prostu ten serwer ma np. ustawiany limit na ilość graczy z Polski/określonych pul adresów IP?

Sadaj72, co do trzeciej opcji to nigdy wcześniej na tych serwerach nie grałem, a zmienienie dostawcy internetu nie wchodzi w grę.
Silvver, z tego co mi wiadomo to nie ma tam nic takiego, zanim miałem WiFi i internet z modemu to nie było takich problemów, na kilku serwerach wszystko było ok.

Jaki masz internet i co to za dostawca? :slight_smile:

Dostawcą jest popularny w okolicy “Danex” a ja mam 20Mb/s downloadu i 2Mb/s uploadu jeśli o to pytasz

To ten dostawca: http://szybki.net.pl/ ? :slight_smile:

Chyba “MargoNet” jest w okolicy popularniejszy :wink:

Spróbuj połączyć się przez jakiegoś vpn’a, może pobanowali kogoś na te adresy ip.

66Garoz, tak, to ten.
Blacklord, możesz powiedzieć jak mam to zrobić?

Masz stałe IP publiczne od tego dostawcy czy publiczne zmienne??

Skoro pojawia się problem zbyt wielu kont z jednego adres to najbardziej prawdopodobne jest ip prywatne od dostawcy.

Na jednym publicznym ip ma pewnie kilku-kilkunastu użytkowników.

Ja nie wiem jakie mam IP, między innymi w tej sprawie napisałem.