Maksymalna ilość RAM

(Konradsala98) #1

Witam,

Mam laptopa acer aspire 5560, który ma 6GB ram.

Ma dwa sloty (4+2)które są zajęte.

Otóż czy jak wyjme 2 i włoże 8, i będę mieć 12, to to zadziała?

Bo wyczytałem że płyta główna w tym laptopie obsługuje tylko 8GB.

Pozdrawiam

(MacGregor) #2

Skoro tak wyczytałeś to czego oczekujesz? Że ktoś magicznym słowem na forum sprawi że komputer obsłuży więcej pamięci?

(Konradsala98) #3

Potrzebuje ramu, bo uruchamiam wirtualne maszyny :wink:

@MacGregor nie cytuj mnie :wink:

(MacGregor) #4

Zacznij czytać ze zrozumieniem a dopiero później zakładaj tematy i nabijaj posty.

Wszystko co musisz wiedzieć zostało zaznaczone i powiedziane. Gdzie to znaleźć to już twoje zadanie na dziś.

(Konradsala98) #5

Chciałem się dowiedzieć jakie będzie zachowanie systemu, czy pokaże 8GB czy jakieś inne symptomy. Nigdy nie przekraczałem maksimum ilości RAM na płycie głównej.

(MacGregor) #6

Bo nikt normalny tego nie robi. Nigdy nie będziesz miał więcej niż 8GB a przekraczając tą wartość możesz narazić się na niestabilność systemu i błędy pamięci.

(Cedar) #7

“ramu”? Nie ma takiego słowa w języku polskim, co to znaczy?

Dlaczego? Niech zostanie dla potomnych to jakie zadajesz “ciekawe” pytania.

Może pokazać tyle co odsługuje, może wcale się nie uruchomić a może pokazać np. tylko 4 GB, bo być może nie obsługuje modułów RAM większych niż 4 GB.

(Konradsala98) #8

@cedar

Nie no najlepiej kupić nowy, po co modernizować, nie? lepiej kupić nowy PC, od razu z gtx980, zasilaczem 1000W [emoji23]

(Cedar) #9

Czytałeś to co napisałeś? Gdzie pisałem aby nie modernizować?
sam skonstruuj sprzęt, który będzie można rozbudować w stopniu większym niż jest to fizycznie możliwe.

EOT

(Konradsala98) #10

“Kup inny sprzęt a nie chcesz na obecnym zrobić coś do czego nie jest przystosowany.”

Pachnie modernizacją jak nic :wink:

(MacGregor) #11

Oświeć mnie, jak wymienisz płytę główną w laptopie na inny model? 

Mam dla ciebie dobrą radę. Słuchaj co do ciebie ludzie mówią, myśl i nie staraj się udawać mądrzejszego niż jesteś bo podważasz coś o czym nie masz żadnego pojęcia. Zamiast się cieszyć i szanować że ktoś jeszcze chce ci pomóc i z tobą dyskutować to ty pyskujesz.

Z mojej strony również EOT.