Maksymalna ilość RAM

Witam,

Mam laptopa acer aspire 5560, który ma 6GB ram.

Ma dwa sloty (4+2)które są zajęte.

Otóż czy jak wyjme 2 i włoże 8, i będę mieć 12, to to zadziała?

Bo wyczytałem że płyta główna w tym laptopie obsługuje tylko 8GB.

Pozdrawiam

Skoro tak wyczytałeś to czego oczekujesz? Że ktoś magicznym słowem na forum sprawi że komputer obsłuży więcej pamięci?

Potrzebuje ramu, bo uruchamiam wirtualne maszyny :wink:

@MacGregor nie cytuj mnie :wink:

Zacznij czytać ze zrozumieniem a dopiero później zakładaj tematy i nabijaj posty.

Wszystko co musisz wiedzieć zostało zaznaczone i powiedziane. Gdzie to znaleźć to już twoje zadanie na dziś.

Chciałem się dowiedzieć jakie będzie zachowanie systemu, czy pokaże 8GB czy jakieś inne symptomy. Nigdy nie przekraczałem maksimum ilości RAM na płycie głównej.

Bo nikt normalny tego nie robi. Nigdy nie będziesz miał więcej niż 8GB a przekraczając tą wartość możesz narazić się na niestabilność systemu i błędy pamięci.

“ramu”? Nie ma takiego słowa w języku polskim, co to znaczy?

Dlaczego? Niech zostanie dla potomnych to jakie zadajesz “ciekawe” pytania.

Może pokazać tyle co odsługuje, może wcale się nie uruchomić a może pokazać np. tylko 4 GB, bo być może nie obsługuje modułów RAM większych niż 4 GB.

@cedar

Nie no najlepiej kupić nowy, po co modernizować, nie? lepiej kupić nowy PC, od razu z gtx980, zasilaczem 1000W [emoji23]

Czytałeś to co napisałeś? Gdzie pisałem aby nie modernizować?
sam skonstruuj sprzęt, który będzie można rozbudować w stopniu większym niż jest to fizycznie możliwe.

EOT

“Kup inny sprzęt a nie chcesz na obecnym zrobić coś do czego nie jest przystosowany.”

Pachnie modernizacją jak nic :wink:

Oświeć mnie, jak wymienisz płytę główną w laptopie na inny model? 

Mam dla ciebie dobrą radę. Słuchaj co do ciebie ludzie mówią, myśl i nie staraj się udawać mądrzejszego niż jesteś bo podważasz coś o czym nie masz żadnego pojęcia. Zamiast się cieszyć i szanować że ktoś jeszcze chce ci pomóc i z tobą dyskutować to ty pyskujesz.

Z mojej strony również EOT.