Maksymalna prędkość internetu, jak?

Witam. Jak mogę sprawdzić z jaką maksymalnie prędkością będę mógł mieć internet? (router SpeedTouch 585 v6). Pozdrawiam :slight_smile:

Zapytać u swojego dostawcy.

Czytałem, że na podstawie posiadanego modemu lub routera można określić ile może wynieść maksymalna prędkość internetu, odczytać jakieś wartości nadsłuchu czy coś podobnego. Pytam się gdyż interesuje mnie oferta z Multimedii 12Mb/s za 49 zł lub 30 Mb/s za 59,90 na 18 miesięcy.

Podstawa to zapytać sprzedawce czy pójdzie u Ciebie taki internet… wiec zapytaj go…

a routerem czy kartą sieciową będziesz się martwić potem

Zazwyczaj nawet niezbyt topowe urządzenia “wyciągają” znacznie wyższe “prędkości” niż pozwala na to okablowanie i reszta infrastruktury.

Imo chodzi mi o parametry łącza, które właśnie w tym urządzeniu można odczytać :slight_smile:

Proponuję wybrać Netię na linii Netii lub na linii Tp-Orange jest tańsza …

Test szybkości łącza czyli “skantarek check” …

Sprawdzenie Dostępności i Szybkości Łącza Netia

Sprawdzenie Dostępności i Szybkości Łącza Tp-Orange

Tp Orange Oferta

Netia Oferta

Forum Wszystkich Dostawców Internetowych

Blog Netia

Aktualnie mam 2 Mb/s z Multimedii i nie narzekam ale kusi mnie 12Mb/s, tylko nie wiem czy pójdzie. Jak można sprawdzić parametry?

w przeglądarce internetowej wpisz adres 192.168.1.1 w polu login i hasło wpisz admin ,znajdź zakładkę Broadband Connection następnie zakładka DSL Connection tam masz parametry linii możesz je tu wkleić na forum

a masz na linii tp ? multimedia

djosdanielos coś takiego mam, ile można z tego wyciągnąć?

DSL Connection

Link Information

Uptime: 1 day, 2:09:39

Modulation: G.992.1 Annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 320 / 2.560

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 33,75 / 361,28