Maksymalna prędkość internetu, jak?

(Zbysiek4) #1

Witam. Jak mogę sprawdzić z jaką maksymalnie prędkością będę mógł mieć internet? (router SpeedTouch 585 v6). Pozdrawiam :slight_smile:

(CZiPEN) #2

Zapytać u swojego dostawcy.

(Zbysiek4) #3

Czytałem, że na podstawie posiadanego modemu lub routera można określić ile może wynieść maksymalna prędkość internetu, odczytać jakieś wartości nadsłuchu czy coś podobnego. Pytam się gdyż interesuje mnie oferta z Multimedii 12Mb/s za 49 zł lub 30 Mb/s za 59,90 na 18 miesięcy.

(system) #4

Podstawa to zapytać sprzedawce czy pójdzie u Ciebie taki internet… wiec zapytaj go…

a routerem czy kartą sieciową będziesz się martwić potem

(Frankfurterium) #5

Zazwyczaj nawet niezbyt topowe urządzenia “wyciągają” znacznie wyższe “prędkości” niż pozwala na to okablowanie i reszta infrastruktury.

(Drobok) #6

Imo chodzi mi o parametry łącza, które właśnie w tym urządzeniu można odczytać :slight_smile:

(folusek) #7

Proponuję wybrać Netię na linii Netii lub na linii Tp-Orange jest tańsza …

Test szybkości łącza czyli “skantarek check” …

Sprawdzenie Dostępności i Szybkości Łącza Netia

Sprawdzenie Dostępności i Szybkości Łącza Tp-Orange

Tp Orange Oferta

Netia Oferta

Forum Wszystkich Dostawców Internetowych

Blog Netia

(Zbysiek4) #8

Aktualnie mam 2 Mb/s z Multimedii i nie narzekam ale kusi mnie 12Mb/s, tylko nie wiem czy pójdzie. Jak można sprawdzić parametry?

(djosdanielos) #9

w przeglądarce internetowej wpisz adres 192.168.1.1 w polu login i hasło wpisz admin ,znajdź zakładkę Broadband Connection następnie zakładka DSL Connection tam masz parametry linii możesz je tu wkleić na forum

(folusek) #10

a masz na linii tp ? multimedia

(Zbysiek4) #11

djosdanielos coś takiego mam, ile można z tego wyciągnąć?

DSL Connection

Link Information

Uptime: 1 day, 2:09:39

Modulation: G.992.1 Annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 320 / 2.560

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 33,75 / 361,28