Maksymalna przepustowość RAM

Witam

Zakupiłem dziś pamięć RAM 4GB 1600MHz PC3-12800S DDR3 firmy SAMSUNG do swego laptopa.

Obecnie posiadam 2 sloty, które są zapełnione 2x2GB z czego jedną kość 2GB będe wyjmował w celu zamiany na 4GB, czyli łącznie będe posiadał 6GB RAM

Moje pytanie brzmi następująco: Co się stanie gdy przepustowość RAM’u przekroczy przepustowość procesora (i5 430m - przepustowość max 17.1 GB/S) z czego kość zakupionego 4GB RAM’u będzie zajmować wg. danych 12,8 GB/s + 2GB starszego RAM’u 8,5 GB/s  = 21,3 GB/s

Czy procesor ograniczy to do max 17,1 GB/s , czy też nie będzie potrafił tej kości udźwignąć ze względu na przekroczenie?

P.S Rodzaj pamięci procesora max wynosi 1066MHZ czyli rodzaj PC3-8500 , więc moje zakupione 4GB będą go przekraczać, akurat wyczytałem, że to nie szkodzi bo i tak będzie to przez procesor, czy tam przez płytę główną ograniczane, więc martwie się jedynie przepustowością.

Pozdrawiam

Link do mego procesora: http://ark.intel.com/pl/products/43537/Intel-Core-i5-430M-Processor-3M-Cache-2_26-GHz

Maksymalna prędkość pamięci jest zawsze ograniczana do prędkości najwolniejszej kości, w Twoim przypadku obie będą chodzić na 8500(czyli 1066) a dodatkowo Twój procek obsługuje prędkość pamięci max 1066, więc nawet jak by była jedna 4GB/1600 to i tak będzie chodzić na 1066.

Przepustowości RAM się nie sumuje. Swoją drogą nie wiem czy wykorzystasz te 6GB, ale jak już kupiłeś to ok.

Wg procesora laptop obsluzyc moze pamięc do 8gb

Dzięki za odpowiedź