Maksymalna temperatura pracy laptopa

Witam was wszystkich.

Zwracam się do was ponieważ lepiej się na tym znacie. Mianowicie chodzi mi o to że jestem w posiadaniu laptopa marki HP Pavilion model dv7-6130ew i mam problem z temperaturą pracy podczas grania. Jak tylko włączę jakąkolwiek grę zaraz w programie CPUID HARDWARE MONITOR wyświetla ok 77-79 stopni.

Wiem o tym że temperatura pracy tego laptopa jest dość wysoka. Jednak mi chodzi o to jaka jest konkretna granica, której lepiej nie przekraczać.

Nie musisz sie martwić , w laptopach zawsze jest dużo wieksza , jeśli Ci się laptop nie zawiesza ani nic to nic sie nie dzieje, np jakby zaczął się resetować czy blue screeny to znaczy ze jest za wysoka , ale z tego co wiem moja siostra posiada tez laptopa z i5 prockiem i podczas grania u niej wystepuja temperatury nawet do 90stopni i wszystko dziala jak nalezy;) ja podczas grania na podkreconym procku na kompie mam po 55-63stopni, zalezy tez w jakie gry grasz duzo gier wymaga bardzo obciazenia komputera wiec nie martw sie dopoki nie bedzie resetow, w biosie jest taka funckja ze jak bedzie za duza komp sie zresetuje

Pytam o to ponieważ wcześniej też miałem stacjonarny komputer i tam takich temperatur nie było, przez co jest to dla mnie dziwne.

bmw3234 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dużo różnią się laptopy od stacjonarnych, moze niech sie tez wypowie ta osoba ktora ma podobny model do twojego

dziwisz się, jak zamknęli dość wydajne podzespoły w takiej małej i ciasnej obudowie laptopa? A stacjonarny to skrzynka, gdzie jest dużo miejsca na chłodzenie etc

w laptopach normalna temperatura pracy (typu internet, word) to nawet 50-60 stopni. A włączenie gry to już skok nawet do 70-90. Możesz sobie sprawdzić maksymalną temperatura jaką podaje producent dla twojego procesora czy karty graficznej (wpisz model w google, następnie na stronie producenta podzespołu znajdź specyfikację), bodajże podają 95-110 z jaką max temp może pracować, przy czym laptopy mają zabezpieczenia w stylu, że jak przekroczy pewną temperaturę to się wyłączy

A co do twojego laptopa, to jeżeli ma już on kilka miesięcy, to możesz przedmuchać sprężonym powietrzem radiator, rozkręcić i przedmuchać (pewnie masz plomby i pożegnasz się z gwarancją) lub oddać do serwisu na przeczyszczenie (usługa płatna). Ale cudów po takim przeczyszczeniu spodziewać się nie możesz (w moim po przedmuchaniu spadała temp o jakieś max 3 C) Jak laptop posłużył już dłużej, to można też wymienić pastę termo-przewodzącą.

Dziękuje za taką informację. Właśnie o to mi chodziło wiedziałem dobrze, że laptopy pracują na wyższych tęp. Ale też o to na ile mogę sobie pozwolić. Jest to mój pierwszy laptop i takie pytanie są usprawiedliwione (tok mi się wydaje)

Dzięki wielkie.

Witam

Mam właśnie problem z laptopem HP dv7. Problem polega na tym :lol: że podczas ciężkiej pracy :slight_smile: jak np. gry temperatura laptopa sięga 80-90 stopni. Niby nic nadzwyczajnego, ponieważ zawsze się tak grzał, ale jakiś tydzień temu gralem sobie i pojawił isię czarny ekran i nic nie mozna bylo zrobić tylko go wyłączyć. Próbowałem go znów włączyć, ale zaskoczyl na 2 sekundyo i sie wyłączył i tak caly czas. Odczekalem jakieś 10 minut i włączył się, ale długo nie pochodził bo znow temp. podskoczyła i już go nawet nie odpalałem. Wgralem system bo i tak mialem wirusa :wink: ale to nic nie pomogło. Mam zamiar oddać go do naprawy i chciałbym się dowiedziec co mogło sie zepsuć, ktory podzespół nie wytrzymuje takiej temperatury, czy tylko go wystarczy wyczyscic? Prosilbym także o ewentualną cenę naprawy.

Japierdzielę, kolejny wykopek?

A czy jest opcja zablokowania edycji starych tematów? Jakieś zamknięcie przez kogoś uprawnionego. np. przez autora, lub admina?

Ej mam takie pytanie czy 65 stopni podczas grania w grę na procku w laptopie to dobra temperatura?

Za niska, musisz podgrzać.

Ale jest ok temperatura?

Nie, jest za niska!
Tak chłodny procesor nie osiąga nawet połowy swojej wydajności!

Za wysoka! NIe wierz Darasowi, Twój procesor jest na 100% z tych, które przty 65 topniach się topią! :stuck_out_tongue:

A na poważnie,: podaj model procesora lub sprawdź na stronie producenta, niektóre procesory mają “oficjalną maksymalną temperatuurę” podawaną w okolicach 65 stopni, inne 80 czy nawet 100+. Wszystko zależy od modelu