Maksymalne podkręcenie mojego komputera

Witam Was serdecznie

Chciałbym się dowiedzieć o ile najwięcej mogę podkręcić mój zestaw komputerowy aby uniknąć nie potrzebnych błędów systemu operacyjnego oraz wad sprzętu wynikających z overclockingu mojego pc. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że nie mam funduszy aby zainwestować w lepszy zasilacz oraz chłodzenie dlatego prosiłbym o jak najbardziej rozsądne parametry do jakich mogę podciągnąć mój komputer.

Link do raportu komputera

PS. Jeżeli byłoby to możliwe proszę także o podanie mi linków gdzie będę mógł poczytać o podkręcaniu poszczególnych podzespołów komputera. Chciałbym aby te artykuły byłby napisane jak najprostszym językiem.

ile to nikt ci nie powie :stuck_out_tongue:

jaki masz zasilacz? musisz zdjąć obudowe…

tu masz link ;]

np. tu

ps.

z tego co wiem to kręcenie celerona przeważnie dodaje tylko puste herce ;]

Dobrze powiedziane, dokładnie się nie da określić. Po prostu o tyle ile się da…

podepne się do tematu…

czy na procu sempron 3000+ mozna wycisnąć 2,3GHz (więcej nie moge bo mobo ma ograniczenie FSB do 255MHz…)? i czy będzie sie sypał? bo na moim nie wyrabia jak podkręce do 2025MHz… wina zasiłki czy raczej mobo?

klopas Zmniejsz mnożnik procka na najniższy, podwyższ napięcie na chipsecie i ht, ustaw pamięci na 133 i htt jedź do góry

Złączono Posta : 06.11.2007 (Wto) 14:16

Derelion

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=248

Czy jeśli chciałbym podkręcić to co mam w opisie to stracę gwarancję na poszczególne podzespoły??

Głównie chodzi mi o RAM MOBO i PROCKA

Tak, stacisz gwarancję. A RAM się niezbyt opłaca, przynajmniej ja tak uważam.

Eye22 Jeśli masz tak udzielać porad to dziękujemy, nie tracisz gwarancji jeśli podkręcasz no chyba że spalisz coś ale dzisiejsze procki i płyty mają zabezpieczenia przed spaleniem