Maksymalne użycie cpu przez proces wynosi 25%

Witajcie… Mam nurtuje mnie pewien “problem”… Otóż:

5OtHWXqimG3A6izQUspcGx

Tutaj nasuwa się pytanie… Jak zmusić ten proces do większego wykorzystania procesora niż tylko 25% ? Dodam ponadto, że zmiana priorytetu na wysoki ( czasu rzeczywistego się wystrzegam bo nierzadko nic dobrego on nie wnosi ) Nie przyniosła absolutnie ŻADNYCH rezultatów… Nie jest to odosobniony przypadek … większość aplikacji dobija do 25% i się tu zatrzymuje… Specyfikacje komputera znajdziecie w stopce postu…

Pozdrawiam, Sebastian :slight_smile:

Program nie obsługuje wielowątkowych cpu, dlatego wykorzystanie cpu jest niskie.

25% czyli używa pewnie jednego rdzenia dlatego tak to normalne:D

A czy czasami WINRAR nie obsługuje wielu rdzeni?

Panowie takowe użycie CPU przez winrar było tylko przy naprawianiu archiwum :wink: Podczas pakowania jest znacznie lepiej:

Dzięki za szybkie odpowiedzi z propozycjami rozwiązania :wink:

A co do wielowatkowości, to winrar takową obsługuje na pewno. zrobiłem małe porównanie procesorów dwurdzedniowych o bardzo zbliżonym taktowaniu ~2.5GHz

Jeden z nich z wielowątkowością przy pakowaniu na poziomach kompresji wyższych niż zerowym sprawuje się o wiele lepiej ( na tym i3 prędkość pakowania to ponad 2050kb/s )

a na procesorze 2rdzeniowym wyniosła około 1300kb/s

(oczywiście podczas pakowania na stopniu kompresji: Ultra )

Można to sprawdzić uruchamiając winrar i wciskająć alt+b tak dla zapaleńców :wink:

4BPJrwkr47y7ZqcnPSAPzH

Ja polecam 7-zipa dużo lepszy i darmowy.

Slawlos ale w 7-zip chyba nie ma takiej opcji porównawczej? ( popieram, że 7zip jest lepszy i dodatkowym atutem jest licencja freeware ) :wink: