Mała ilosć FPS w grach na Ubuntu!

Witam!

Mam problem z ilością fps w grach na Ubuntu. Generalnie jakiej bym gry nie zainstalował i nie ustawił detali i innych tego typu ustawień zawsze będę miał ok. 30 fps. Nie wiem czym to jest spowodowane. Na początku myślałem że to wina Wine, ponieważ grałem w Counter-Strike 1.6 i pokazywało mi 30 fps, niezależnie od zmienianych ustawień. Później zainstalowałem AssaultCube i ten sam problem. Spodziewałem się że gdzieś jest blokada w driverze, sprawdziłem w ustawieniach systemu, ale tam nie wykryło mi mojej grafiki tzw. nie pokazywało modelu karty, ani sterowników do niej.

A więc proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu!

Specyfikacja:

Grafika: Intel® 945GM Express Chipset Family

Procesor: Intel® Celeron® M CPU 420 @ 1.60GHz

Pamięć RAM: 1,5 GB

System: Ubuntu 12.04 LTS

Witam.

Na tej zintegrowanej karcie graficznej to cud, że masz choć 30 fps.

Nawet gdybyś zainstalował system operacyjny napisany w assemblerze, ciężko będzie wycisnąć z niej więcej.

Niekoniecznie, pamiętam jak miałem jeszcze WinXP to gry typu COD1, HL1 “śmigały” nie miałem problemów z fps’ami. Dopiero przy przesiadce na Ubuntu mam takie problemy. To nie wina karty, a raczej oprogramowania [sterowników] :). Pozdrawiam.

No tak, ale u mnie na integrze GeForce 7, raczej słabej, CS 1.6 chodził ze spokojem na ponad 50-100 fps (monitor 75 Hz więc 10 fps niewiele daje). Tylko że ja mam 3 rdzeniowy procesor i raczej ten lepszy niż gorszy w tej generacji, on może też ratować trochę sprawę, a Celeron raczej jej nie ratuje.

Tu musisz pokombinować z ustawieniami. Dać najniższe na początek. Wiem żę jeśli dałem jakosć tekstur na max to miałem zacinające się z 15fps, a na średnich ok 100 fps.

Wypiernicz Unity względnie zainstaluje Gnome Shella i odpal bez efektów. Unity naprawdę jest czołgiem, na Celku nic nie uzyskasz.

Jak pisałem na samym początku, jest to nie zależne od ustawień. Nie ważne czy ustawiłem na najniższe detale bądź średnie, oraz wysokie zawsze mam te 30 fps’ów i nie więcej, generalnie nie powinno tak być. Systemu na razie nie będę zmieniał ponieważ nie mam na to czasu. Myślałem ewentualnie w przyszłości zrobić druga partycję z WinXp okrojonym i tam grać w gry. Pozdrawiam :slight_smile:

Nikt o tym nie pisał żebyś zmieniał. Zainstaluj GNOME-shell, to zajmuje tyle ile napisanie nam obu postów. Wylogowujesz się i zalogowujesz na GNOME bez efektów i to wszystko.

To jest generalnie najwydajniejsze rozwiązanie.

Pomijając to że faktycznie gnome shell jest szybsze, to w grach i tak tej różnicy nie ma !

To jak włącza się grę, zajmowane przez środowisko zasoby magicznie się uwalniają?

Jest różnica w środowisku z efektami i bez efektów, testowałem to na kilku grach na starym GNOME 2, 25-60 a 50-110 fps na Urban Terror to chyba jest różnica. Na KDE4 podobnie.