Mała ilość FPS w Terrarii 1.3

Witam,

Mam problem w grze terraria. Mianowicie moja ilość FPS nie wynosi więcej niż 46. Utrudnia to rozgrywkę,

Mój PC to:

Intel Core i5 4690k

Msi GTX 970

8 GB ddr3

Msi Z97 Gaming 5

Zasilacz 600W

Reszta juz chyba nie potrzebna :smiley:

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

ja kto możliwe że 46 fps utrudnia ci rozgrywkę skoro skoku z 60 do 45 fps praktycznie nie jesteś w stanie zauważyć. ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić takiej zmiany.

Czuć spowolnienie podczas ruchu. Gdy wyłączyłem frame skip mam 60 fps.

Aha zapomnialem powiedziec ze ma Windows 8 Pro 64 bit.

na sam początek zapytam czemu nie zrobiłeś upgrade windowsa do 8.1? A co do samych fps. zmniejsz ustawienia grafiki na minimum, sprawdź ile wtedy będziesz mieć fps i sprawdź czy gra chodzi inaczej. Ja jednak jestem prawie pewien że to nie jest winna fps bo 40-60 to jest jak najbardziej odpowiednio wysoka ilość a przynajmniej maksymalna dla ludzkiego oka. Winną “małej płynności” obrazu może też być rodzaj monitora i jego częstotliwość odświeżana.

Pomylilem sie mój system to win 8.1 pro.

Zmiana grafiki nic nie daje.

Monitor tez napewno nie jest przyczyną iż inne gry chodzą płynnie i został on zakupiony mniej niż miesiąc temu do gier.

Model to

Samsung S24D590PL

Czyli jak sam widzisz kłopot sprawia sama gra a nie twój komputer.

Popatrzyłem jeszcze na inne gry dokładniej ubieranie zdarzyły się małe spadki w wiedźminie 3.

Mysle ze to przez najnowsza aktualizacje gdyż wcześniej nie było problemów. Możliwe ze to przez monitor? Ponieważ tylko raz grałem w wieska na nowym monitorze.

Nie, to nie monitor. Monitor tylko wyświetla obraz i nie ma żadnego wpływu na ilość klatek.

Na samą ilość nie ma ale na ich wyświetlanie owszem. Zagraj sobie w jakiegoś FPS-a na monitorze z odświerzaniem 60Hz i na 100Hz. wtedy porozmawiamy :wink:

 

Co do tematu (sorrki ze dopiero teraz odpowiadam). wyłącz synchronizacje pionową.

 

Tak jak wyżej synchronizacja. Możesz też sprawdzić spójność plików. Ale z drugiej strony jak można narzekac na 45fps…