Mała liczba FPS-ów w grach

Witam.

Niestety po kilkuminutowym pograniu w BF3 na średnich detalach i rozdzielczości 1920x1080 mam nagłe spadki FPS-ów z 50-60 na 10, a nawet mniej.

Zrobiłem formata i problem nadal nie ustępuje.

 

Specyfikacja komputera:

Intel Core i3 530 - 2.93 GHz

RAM: 4 GB DDR3

Grafika: Radeon 7850 1 GB

Płyta główna: Gigabyte GA-H55M-S2H

Zasilacz: XFX Pro Series 550 W

W załączniku screeny z programy hw monitor. Jeden przed uruchomieniem gry post-260924-0-88931700-1404300261_thumb.  drugi po 15 minutach post-260924-0-10930200-1404300261_thumb.

przydałby się wykres użycia dysku twardego

Jakim programem mogę sprawdzić użycie dysku ?

na początek zrób diagnostykę dysku HD tune

Z zakładki benchamrk

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Niedawno miałem podobny problem, ale o dziwo po formacie wszystkie gry przyśpieszyły. Spróbuj odinstalować jak najwięcej niepotrzebnych aplikacji, przeczyścić komputer CCleaner’em, defragmentować wszystkie partycje itd… To powinno chociaż minimalnie pomóc. Jeśli jesteś tak zdesperowany jak ja, to możesz strzelić formatkę. Daj znać, czy coś z tego co wymieniłem Ci pomoże.

Pozdrawiam,

Jan0506. 

Ze swojego doświadczenia powiem Ci tak:

  1. Usuń niepotrzebny syf i wyczyść CCleanerem pozostałości.

  2. Również CCleanerem przeskanuj i napraw błędy w rejestrze.

  3. Dobry antywirus nawet darmowy np. AVG i przeskanuj może jakiejś robaki są.

  4. Czyszczenie obudowy i podzespołów (co jakiś czas się przyda).

  5. Aktualizacja sterowników (karta graficzna itd).

  6. Wymiana pasty termoprzewodzącej (procesor).

  7. Jeżeli to nie pomoże to czeka cię wymiana chłodzenia bo najwyraźniej nie wyrabia np. http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-pro-he924-oc-1155-1156-am2-am3-i4373491168.html (OCZYWIŚCIE PODAŁEM TYLKO PRZYKŁAD CHŁODZENIA, SAM SOBIE DOBIERZESZ ODPOWIEDNIE POD WZGLĘDEM FUNDUSZY, PROCESORA, SOCKETU, MIEJSCA W OBUDOWIE ITD.).