Mała liczba FPS'ów w grach

Witam.

Mój obecny sprzęt to:

Procesor: Intel Pentium 4 3.00GHz

Karta graficzna: Ati Radeon HD3600 Series

Pamięć ram: 3.2 GB

Zasilacz: Chieftec ctg-750c

W grach, na tym sprzęcie osiągam:

Metro 2033: 10-20 FPS w 720p

League of Legends: 20-45 FPS w 1080p

Saints Row: The Third: 9-11 FPS w 720p (według TEGO to powinno wcale nie ruszyć ^^)

Co musiał bym wymienić aby te FPSy wzrosły??

Dodam, że w szafie znalazłem procesor Intel pentium D (3.00GHz) i jakiś (słaby) zasilacz Feel 350W

Cześć

Procesor i karta graficzna do wymiany jeżeli chesz mieć więcej FPSów.

Na jakie??

Cześć

Nie wiem jaką masz płytę główną. Od tego m.in. uzależnione jest czy modernizacja tego zestawu jest opłacalna.

Oraz jakim budżetem dysponujesz.

Co do płyty, to nie jestem pewien (Jakiś ASUS pod pamięć ram DDR2) A mój budżet to ok. 120zł + ten procesor i zasilacz

I wg. was który procesor jest lepszy, ten pentium 4 czy pentium D (obydwa 3.00 GHz)

Cześć

Jeżeli masz płytę z pamięciami DDR2 to nie warto już tego zestawu modernizować.

W tym budżecie kupno czegokolwiek moim zdaniem nie ma sensu.

A zasilacz Feel i tak nadaje się do wymiany. Dlaczego? Przeczytaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Moja rada jest taka, odłuż nieco więcej funduszy, sprzedaj to co masz i pomyśl o nowym zestawie.

Tak czytałem to, i aktualnie (jak napisałem w pierwszym poście) używam zasilacza Chieftec ctg-750c

I tak dokładnie chciałem zapytać czy jak wymienię np. procesor to uzyskam np. z 5-10 FPS??

Cześć

A zauważysz różnicę?

A grałeś kiedyś na 10 FPS??

To wg. mnie jest duża różnica, dlatego pytam.

Cześć

Jeżeli tak bardzo się upierasz przy modernizacji tego komputera kup procesor pokroju Core 2 Duo (choć nie wiem czy zadziała on na twojej płycie, ponieważ nie napisałeś jaką masz płytę), do tego nową kartę graficzną i gotowe.

Wątpię jednak czy zmieścisz się w 120 zł. I czy jest to opłacalne. Ale to już nie moja sprawa.

Moja płyta główna:

Manufacturer: ASUSTeK Computer INC.

Model: P5GD2-Premium

Ta płyta nie obsługuje Core 2 Duo. Cały komputer jest do wymiany.

Według was który procek jest lepszy:

Pentium 4 3.00 GHz (ten który mam aktualnie), czy Pentium D też 3.00 GHz (ten, który leży).

I jeśli ten drugi jest lepszy, to czy zadziała na tej płycie??

Cześć

Pentium D nie zadziała na twojej płycie ponieważ obsługuje ona tylko procesory Pentium 4 albo Celeron.

Poniżej masz dokładną listę:

http://support.asus.com/cpusupport/list … remium&p=1

W takim razie dzięki.

Fakt, komputer słaby, ale możesz spróbować kupić grafikę GeForce 9600GT - jest o wiele lepsza od radeonów serii hd3xxx. Zapewne uda ci się ją kupić w granicach 150zł.