Mała modernizacja komputera + bonus :)

(CarpeDi3m) #1

Siema i na wejściu przepraszam za ********* temat, ale nie miałem pomysłu :slight_smile: Do rzeczy będę za nie długo kupował monitor 24" cale full hd oczywiście używany myślę, że za 400 stówy mógłbym znaleźć coś fajnego myślałem o SyncMaster SA300..:stuck_out_tongue: I wydaje mi się, że nie znajdzie się nic lepszego, chyba, że macie jakieś propozycję.^^Będę również od razu zamawiał SpartanaHE924 ponieważ pisałem wcześniej na forum i wyszło, że to najlepszy radiator do 70zł i jeszcze jedna sprawa..Może kupił bym też 2 wentylatory do brutusa 410 za jakieś 30zł, myślę, że to poprawi temperaturę o jakieś hmm 10stopni? A zależy mi na ciszy jak i niskiej temp. ostatnio jak grałem w far cry 3 przez chyba jakieś może 5-6 godzin to temp. na jednym rdzeniu doszła do 75stopni nie biorąc już pod uwagę, że komp chodził jak suszarka. I teraz taki mały bonus. :slight_smile: Będę kupował SE xperie play. Myślę, że za 450zł spokojnie mógłbym znaleźć w całkiem dobrym stanie;p Ale mniejsza o to chciałbym od razu do niego kupić jakieś ************ NAuszne słuchawki..:stuck_out_tongue: Gdzieś tak do co tam zaszaleje 80 90zł :smiley: Najlepiej jakby były jakieś soniaka albo philipsa. Z góry dzięki wielkie za pomoc. Pozdro

-- Dodane 11.06.2013 (Wt) 1:05 --

aaa i przypomniało mi się, potrzebuję również jakiegoś dobrego routera do 50,60 zł

(djosdanielos) #2

na początek ten spartan + jakaś dobra pasta

czy karta graficzna również ma takie objawy że mocno się grzeje ??

ja w swoim brutusie zdjąłem bok obudowy i to wystarczyło żeby obniżyć temperaturę na tyle że w końcu komputer przestał chodzić jak szuszarka za darmo :smiley: bok obudowy nie ma żadnych otworów wentylacyjnych i nie ma się co dziwić

jeśli zamontujesz na dole wentylator żeby dmuchał na kartę graficzną może to pogorszyć sytuację jeszcze

sprawdziłbym temperatury bez boku obudowy jak to będzie ,i jeśli będą sporo niższe i będzie ciszej to kombinowałbym wtedy z wentylatorami dołożył dodatkowo na górze aby wypychał powietrze kolejny z tyłu i jeszcze jeden z przodu aby wsysał

do czego ten router??ma mieć modem adsl czy do kablówki jakiejś ?

słuchawek jest sporo do wyboru zależy czego oczekujesz czy mają ładnie wyglądać na ulicy czy dobrze grać

dobre opinie mają http://www.ceneo.pl/6307794#tab=reviews_scroll

(CarpeDi3m) #3

Hmm, co prawda w pokoju było jakieś 30+ celcjusza..Karta miała chyba 66 stopni i to był rekord normalnie temp. na karcie nie przekracza w stresie 48 stopni ;p Zdjęcie obudowy odpada, ponieważ strasznie by się kurzyła. I kupując spartana pasta gratis :smiley: adsl czy kablówka? Nie mam pojęcia o co chodzi ;d Po prostu chce podłączyć router do modemu który fajnie by się sprawował i fajnie gdyby była możliwość, że np. na jednym kompie ustawiam limit 5mega ;p, to działa na takiej podstawie, że jak się wyłączy inny komputer to z powrotem cała moc idzie na jeden komputer? A co do słuchawek mają one dobrze grać wygląd jest nie ważny fajnie by jeszcze było gdyby były trochę skromniejsza coś w tym guście http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... AA&dur=439

(dragonn) #4

Za 50zł nie kupisz raczej router który będzie miał możliwość ustawienia limitów dla poszczególnych kompów, dobrze jak w tej cenie znajdziesz coś z QoS. A co do pytania adsl czy kablówka - to po prostu powiedz z czego masz neta i jak jest podłączony ten modem.

(CarpeDi3m) #5

Net z multimedii 30+ mega modem jest podłączony grubym białym kablem. Nie DSL ahh jezu już rozumiem.. :smiley: Kablówka ;p

(dragonn) #6

Nie no, zaraz walnę głową o klawiaturę :x , kabel USB czy LAN (tzw. RJ-45) bo to jest istotne.

(CarpeDi3m) #7

Ten kabel jest taki sam jak od anteny i tak samo podłącza się go pod modem.. A kablem lan mam połączenie modem-komputer.

(dragonn) #8

No, chodzi o ten LAN, czyli wystarczy zwykły router z portem WAN :wink: , router jest masa to coś konkretnego nie polecę, ale za 50zł ciężko coś bardziej zaawansowanego znaleźć, ja w tej cenie kupiłem TP-Link TL-WR340G, sprawdza się, ale ma tylko podstawowe opcje.

(CarpeDi3m) #9

Szystko fajnie tylko kiedy go kupowałeś? :smiley:

(dragonn) #10

Dawno... jakiś rok temu :P. Model już chyba wyszedł z rynku niestety, ale możesz poszukać czegoś innego i dać linka, zobaczę co to za twór, w tej cenie i tak nie ma co cudów oczekiwać.

(CarpeDi3m) #11

http://www.morele.net/router-tp-link-tl-wr720n-555370/ A ten? Wiem, że wysyłka 12zł ale kupując ten router będę od razu brał chłodzenie na kompa więc mi się opłaci :slight_smile:

(dragonn) #12

Jak dla mnie to mało, ja muszę mieć minimum 4, ale to zależy od ciebie ile potrzebujesz. Druga wada to brak zewnętrznych anten, warto by znaleźć info jak zasięg w praktyce ma ten router :slight_smile: , chociaż z doświadczenia wiem że czasami router ma zewnętrzne anteny to i tak ma słaby zasięg, różnie to bywa :cry: .

(CarpeDi3m) #13

Z resztą na saturionie mogę go dostać za 55zł; p

-- Dodane 13.06.2013 (Cz) 22:59 --

Po co Ci aż 4 porty? :smiley: Zasięg? 12m spokojnie starczy.. :smiley: